آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه شرقی خط ۲ مترو – خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان

آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه شرقی خط ۲ مترو - خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری بهار جاودانه، مسعود درستی مدیرعامل شرکت مترو تهران در خصوص پروژه توسعه شرقی خط ۲ مترو تهران گفت: با توجه به اهمیت ایجاد مدهای حمل و نقل عمومی مکمل برای پایانه‌ها، همزمان با راه‌اندازی فاز نخست پردیس مسافری شرق تهران، قصد داریم عملیات اجرایی پروژه امتداد شرقی خط ۲ از ایستگاه در حال بهره‌برداری فرهنگسرا تا پایانه جدید شرق را شروع نمائیم. در واقع با رسیدن شبکه مترو به پردیس مسافری شرق، کارکرد هر دو سامانه حمل و نقلی مورد نظر ارتقا پیدا خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت مترو تهران، در ادامه با بیان اینکه فضای سالن بلیت فروشی ایستگاه پایانی پروژه توسعه شرقی خط ۲ در پردیس مسافری شرق تعریف شده است، افزود: با احداث مسیر تونلی این پروژه، امکان بهره‌برداری از ایستگاه مترو پایانه شرق در کوتاه‌ترین زمان ممکن وجود دارد.

درستی در پایان گفت: راه‌اندازی بخش توسعه شرقی خط ۲ مترو، دسترسی اهالی شهرهای اقماری شرق تهران به شبکه مترو را نیز آسان‌تر کرده و ضمناً مراجعان مراکزی چون بیمارستان شهید لواسانی هم می‌توانند با طی کمترین مسافت، خود را به ایستگاه مترو برسانند.

گفتنی است خط ۲ مترو تهران به طول تقریبی ۲۶ کیلومتر، شامل ۲۲ ایستگاه بوده و یکی از کریدورهای شرقی-غربی جابجایی مسافر در پایتخت به شمار می‌آید. در حال حاضر خط ۲ مترو از ایستگاه فرهنگسرا در منتهی الیه شرقی خود تا ایستگاه صادقیه در غرب تهران به شهروندان خدمات رسانی می‌کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه شرقی خط ۲ مترو – خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه شرقی خط ۲ مترو – خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.