آغاز عملیات  ایجاد آتش بر در مناطق حفاظت شده لرستان

آغاز عملیات  ایجاد آتش بر در مناطق حفاظت شده لرستان

به گزارش بهار جاودانه لرستان ، همزمان با فرا رسیدن فصل خشک سال و جهت جلوگیری از وقوع آتش سوزی در جنگل ها و مراتع، اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، اقدام به ایجاد آتش بر در مناطق حفاظت شده استان نموده است.

علی سالاروند مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در این خصوص گفت: با توجه به بارش مناسب نزولات آسمانی در سال گذشته و اوایل سال جاری و رویش خوب گیاهان مرتعی، جهت جلوگیری از بروز آتش سوزی و سرایت آتش در مناطق تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست استان، ایجاد آتش بر در دستور کار قرار گرفته است.

سالاروند گفت؛ یکی از اقدامات مهم و اصولی در جهت جلوگیری و مقابله با سرایت آتش، ایجاد آتش بر با عرض مناسب می باشد که احداث این آتش برها در مناطق تحت مدیریت استان شروع شده است.

سالاروند در ادامه ابراز امیدواری کرد که با همکاری مردم و ارگان های متولی، آتش سوزی در جنگل ها و مراتع استان به حداقل برسد.

سالاروند همچنین ادامه داد: ایجاد آتش بر در منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد آغاز شده است و این امر در پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا با همکاری اداره راهداری این شهرستان در حال انجام است و همچنین ایجاد آتش بر در منطقه حفاظت شده اشترانکوه با پایان رسیده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: این اقدام مهم تا ایجاد شرایط مناسب و اطمینان از کاهش خطر سرایت حریق به جنگل ها و مراتع استان ادامه خواهد داشت.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز عملیات  ایجاد آتش بر در مناطق حفاظت شده لرستان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز عملیات  ایجاد آتش بر در مناطق حفاظت شده لرستان"، کلیک کنید.