آلمان سفیر خود در روسیه را فراخواند

آلمان سفیر خود در روسیه را فراخواند

با تشدید تنش ها میان آلمان و روسیه بر سر حمله ادعایی هکرهای روس به زیرساخت های دفاعی آلمان، برلین سفیر خود در مسکو را فراخواند.

به گزارش بهار جاودانه، در پی طرح اتهام برلین علیه مسکو مبنی بر اینکه روسیه علیه شرکت های دفاعی و هوافضای آلمانی عملیات سایبری انجام داده، سخنگوی وزارت خارجه آلمان اعلام کرد برلین سفیر خود در روسیه را برای مشورت در این باره فراخوانده است.

برلین اعلام کرد «الکساندر گراف لامبسدورف» سفیر این کشور در روسیه بر اساس پروتکل های دیپلماتیک به آلمان بازمی گردد.

آلمان پیش تر مدعی شده بود که یک گروه هکری روس به نام «ای.تی.پی. 28» که به سازمان اطلاعات نظامی روسیه (GRU) وابسته است، حملاتی را علیه شرکت های دفاعی و هوافضا و هچنین حزب حاکم این کشور انجام داده است.

این ادعاها در حالی مطرح شده که با گذشت بیش از 2 سال از جنگ اوکراین، کشورهای اروپایی به طور فزاینده نگران تشدید عملیات های سایبری روسیه هستند. این در حالی است که قاره سبز در آینده نزدیک انتخابات پارلمان اروپا را در  پیش دارد.

پایان خبر بهار جاودانه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آلمان سفیر خود در روسیه را فراخواند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آلمان سفیر خود در روسیه را فراخواند"، کلیک کنید.