اتمام سنجش سلامت نوآموزان تاپایان اردیبهشت/هنوز30 درصد نوآموزان برای سنجش مراجعه نکرده اند

اتمام سنجش سلامت نوآموزان تاپایان اردیبهشت/هنوز30 درصد نوآموزان برای سنجش مراجعه نکرده اند

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: نوآموزان کلاس اولی ایرانی، تا آخر اردیبهشت ماه و نوآموزان اتباع تا آخر خرداد فرصت دارند نسبت به انجام سنجش سلامت تعیین تکلیف شوند.

به گزارش بهار جاودانه، مسعود بهرامی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر هیچ موضوعی مهم تر از سنجش کودکان بدو ورود به دبستان در آموزش پرورش وجود ندارد، گفت: والدینی که نسبت به سنجش نوآموز خود اقدام نکنند، هم ثبت نام مدرسه را دچار مشکل می کنند و هم مهلت لازم برای مشاوره درمانی دانش آموز دارای چالش را از دست می دهند.

وی انجام سنجش را راه حل مفید برای رفع مشکلات احتمالی دانش آموزان دانست و افزود: مداخله به هنگام توسط مراکز جامع «سنجش و بهبود»، در طول تابستان انجام می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با بیان اینکه در صورت انجام ندادن سنجش، نوآموز فرصت لازم برای مداخله به هنگام را از دست می دهد، ادامه داد: بدین ترتیب اول بهار جاودانه به جای آن که با رفع مشکل به مدرسه عادی برود، به دلیل نبود زمان لازم برای رفع مداخله، به مدرسه استثنایی ارجاع داده می شود.

بهرامی با بیان اینکه پیش بینی می شود سنجش حدود 110 هزار نوآموز تا پایان اردیبهشت انجام شود، گفت: 48 مرکز سنجش با 70 نفر نیرو، کار سنجش را در شهرستان های استان تهران انجام می دهند و در حال حاضر سنجش 70 درصد نو آموزان انجام شده است.

وی با بیان اینکه در سنجش سلامت در واقع ارزیابی پایه توسط ارزیابان تخصصی  آموزش دیده انجام می شود، افزود: اگر ارزیاب اخلالی را تشخیص دهد به تیم ارزیاب تخصصی ارجاع داده می شود، ارزیاب تخصصی نیز نظر اولیه را مبنی بر اخلال یا تایید می کند و یا تایید نمی کند؛ اما اگر عارضه ای تشخیص داده شود، دانش آموز به مراکز جامع سنجش و بهبود معرفی می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با بیان اینکه با انجام سنجش در صورت وجود اخلال 4 ماه فرصت برای مداخله به هنگام در صورت نیاز وجود دارد، عنوان کرد: با مراجعه به پزشک تخصصی 4 ماه فرصت برای اصلاح رفتاری دانش آموز در اختیار خانواده هاست.

پایان خبر بهار جاودانه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اتمام سنجش سلامت نوآموزان تاپایان اردیبهشت/هنوز30 درصد نوآموزان برای سنجش مراجعه نکرده اند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اتمام سنجش سلامت نوآموزان تاپایان اردیبهشت/هنوز30 درصد نوآموزان برای سنجش مراجعه نکرده اند"، کلیک کنید.