ادعای فایننشال تایمز درباره دسترسی به اسناد دکترین تسلیحات هسته ای روسیه

ادعای فایننشال تایمز درباره دسترسی به اسناد دکترین تسلیحات هسته ای روسیه

رسانه انگلیسی مدعی شد به اسنادی دست یافته است که نشان دهنده دکترین سلاح های هسته ای تاکتیکی روسیه در صورت تهاجم دشمن است.

به گزارش بهار جاودانه، بر اساس فایل های نظامی افشا شده، ارتش روسیه استفاده از سلاح های هسته ای تاکتیکی را در مراحل اولیه درگیری با یک قدرت بزرگ جهانی تمرین کرده اند.

این اسناد طبقه بندی شده که به روزنامه فایننشال تایمز ادعا می کند به آن دست یافته و کارشناسان نظامی آن را بررسی کرده اند، آستانه استفاده از سلاح های هسته ای تاکتیکی را مشخص می کنند که کمتر از چیزی است که روسیه به طور علنی به آن اذعان کرده است.

به نوشته فایننشال تایمز، این اسناد شامل 29 پرونده نظامی مخفی روسیه است که بین سال های 2008 تا 2014 تهیه شده و حاوی سناریوهایی برای رزمایش و ارایه برای افسران نیروی دریایی است که اصول عملیاتی برای استفاده از سلاح های هسته ای را مورد بحث قرار می دهد.

بر اساس این سناریوها، معیارهای تعیین شده برای یک پاسخ هسته ای بالقوه از حمله دشمن به خاک روسیه تا محرک های خاص تر، مانند انهدام 20 درصد از زیردریایی های موشک بالستیک استراتژیک روسیه را شامل می شود.

فایننشال تایمز در ادامه نوشت: سلاح های هسته ای تاکتیکی روسیه که می توانند از طریق موشک های زمینی یا دریایی یا از هواپیما پرتاب شوند، برای استفاده محدود در میدان نبرد در اروپا و آسیا طراحی شده اند که این، برخلاف تسلیحات «استراتژیک» بزرگ تر است که برای هدف قرار دادن ایالات متحده در نظر گرفته شده اند. کلاهک های تاکتیکی مدرن هنوز هم می توانند انرژی بسیار بیشتری نسبت به سلاح هایی که ناکازاکی و هیروشیما را در سال 1945 هدف قرار دادند، آزاد کنند.

اگرچه این پرونده ها به 10 سال قبل و بیشتر باز می گردد، کارشناسان ادعا می کنند که همچنان مرتبط با دکترین نظامی فعلی روسیه است.

این اسناد توسط منابع غربی به فایننشال تایمز نشان ارایه شده است.

پایان خبر بهار جاودانه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ادعای فایننشال تایمز درباره دسترسی به اسناد دکترین تسلیحات هسته ای روسیه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ادعای فایننشال تایمز درباره دسترسی به اسناد دکترین تسلیحات هسته ای روسیه"، کلیک کنید.