استفاده از محصولات هسته ای در 150 مجتمع بزرگ صنعتی/ گسترش همکاری های صنایع هسته ای و پالایشگاهی

استفاده از محصولات هسته ای در 150 مجتمع بزرگ صنعتی/ گسترش همکاری های صنایع هسته ای و پالایشگاهی

رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: با توجه به طرح های توسعه ای صنعت هسته ای، گسترش همکاری ها با شرکت پالایش نفت آبادان و دیگر صنایع پالایشی در دستور کار سازمان انرژی اتمی ایران قرار دارد.

به گزارش بهار جاودانه، محمد اسلامی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران در جریان سفر به استان خوزستان از شرکت پالایش نفت آبادان بازدید کرد.
 

اسلامی در جریان بازدید از شرکت پالایش نفت آبادان گفت: سازمان انرژی اتمی ایران از فناوری هایی برخوردار است که غیر از استفاده در تولید محصولات در صنعت هسته ای در سایر صنایع نیز موثر است.

وی افزود: سازمان انرژی اتمی ایران از فناوری هایی نظیر تولید ابزار دقیق تولید شده در صنعت هسته ای برخوردار است و این فناوری ها نه تنها در این صنعت  بلکه در سایر صنایع حساس کشور نظیر نفت، گاز و پتروشیمی، برای اندازه گیری و کنترل مورد استفاده قرار می گیرند.

معاپن رییس جمهور افزود: اکنون از فناوری هسته ای در 150 مجتمع بزرگ و عظیم صنعتی در حوزه های نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، سیمان، صنایع سلولزی و … استفاده می شود.

اسلامی گفت: با توجه به طرح های توسعه ای صنعت هسته ای، گسترش همکاری ها با شرکت پالایش نفت آبادان و دیگر صنایع پالایشی در دستور کار سازمان انرژی اتمی ایران قرار دارد.

معاون رییس جمهور خاطرنشان کرد: صنعت هسته ای، یک نقطه مهم و گلوگاهی محسوب می شود که به لطف الهی و با تلاش همکاران شاهد به ثمر رسیدن فناوری های مرتبط با آن هستیم و صاحبان صنایع گوناگون که به دنبال قطع وابستگی به خارج از کشور و واردات ابزارها و تجهیزات هستند، اکنون از محصولات فناورانه تولید شده در سازمان انرژی اتمی ایران استفاده می کنند.

وی ادامه داد: محصولات تولید شده در سازمان انرژی اتمی ایران در صنایع گوناگون وارد مدار شده و مورد استفاده قرار گرفته اند. 

استفاده از فناوری های هسته ای، بسترساز پیشرفت صنایع پالایشی 

حکیم قیم، مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان نیز در جریان دیدار با رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: با توجه به طرح های توسعه ای این پالایشگاه بدون شک استفاده از فناوری های نوین و تکنولوژی های جدید می تواند بستری مناسبی برای انجام امور فراهم کند.
 

وی افزود: صنایع نفت و هسته ای هر دو با تحریم های ظالمانه و گسترده مواجه هستند، اما با این وجود شاهد پیشرفت های چشمگیر این صنایع هستیم و تجربه نشان داده که با آگاهی یافتن دوجانبه از امکانات یکدیگر می توانیم به پیشرفت های خوبی دست یابیم.

قیم خاطرنشان کرد: خوشبختانه انرژی هسته ای در سال های گذشته بسیار خوش درخشیده و شاهد تاثیرات فراوان این صنعت در حوزه های پزشکی، صنعتی و… بوده ایم.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان عنوان کرد: حضور رییس سازمان انرژی اتمی ایران در شرکت پالایش نفت آبادان می تواند سبب گشایش روزنه هایی شود تا بتوانیم از دستاوردهای مفید صنعت هسته ای در امور مختلف زیست محیطی و انجام فرایندها در این پالایشگاه استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: امید است بازدید امروز نقطه آغازی برای همکاری های دوجانبه باشد و شاهد گسترش صنعت هسته ای در صنعت پالایشی باشیم.
پایان خبر بهار جاودانه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استفاده از محصولات هسته ای در 150 مجتمع بزرگ صنعتی/ گسترش همکاری های صنایع هسته ای و پالایشگاهی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استفاده از محصولات هسته ای در 150 مجتمع بزرگ صنعتی/ گسترش همکاری های صنایع هسته ای و پالایشگاهی"، کلیک کنید.