افزایش 13 درصدی تخت های بیمارستانی در دولت سیزدهم/بیمه رایگان 5 دهک اول جامعه

افزایش 13 درصدی تخت های بیمارستانی در دولت سیزدهم/بیمه رایگان 5 دهک اول جامعه

وزیر بهداشت با اشاره به افتتاح 17هزار تخت بیمارستانی در دولت سیزدهم گفت: در این دولت در مجموع 13 درصد به ظرفیت تخت های بیمارستانی کشور اضافه شد.

به گزارش بهار جاودانه، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه همایش روز جهانی ایمنی غذا با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وزارت بهداشت با هدف اینکه پنج دهک پایین جامعه در ارتباط با بیماری خود هیچ دغدغه ای به جز بیماری نداشته باشند، پنج دهک پایین جامعه را به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار داده است.

وی ادامه داد: افراد پنج دهک پایین جامعه با مراجعه به مراکز درمانی دولتی بدون داشتن دفترچه بیمه و فقط با ارایه کد ملی از خدمات درمانی پوشش بیمه ای برخوردار می شوند.

وزیر بهداشت با اشاره به اجرای طرح درمان رایگان کودکان کمتر از 7 سال گفت: سلامت کودکان حایز اهمیت قلمداد می شود؛ چرا که اگر یک کودک به بیماری دچار شود عوارض آن می تواند تا مدت ها گریبان او را می گیرد. دولت شهید رییسی با توجه به اهمیت سلامت کودکان، موضوع درمان رایگان کودکان کمتر از 7 سال را مطرح و اجرا کرد. درمان رایگان کودکان کمتر از هفت سال هیچ ارتباطی با دهک افراد ندارد.

عین الهی ادامه داد: علاوه بر درمان رایگان کودکان کمتر از 7 سال در مراکز درمانی دولتی، درمان ناباروری به صورت رایگان در مراکز سطح 2 و 3 انجام می شود.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم 17 هزار تخت بیمارستانی افتتاح کرده، افزود: ظرفیت تخت های بیمارستانی کشور معادل 950 هزار مورد بود که 17000 تخت به ظرفیت تخت های بیمارستانی کشور اضافه کردیم. به عبارت دیگر می توان گفت دولت سیزدهم توانسته است 13 درصد به ظرفیت تخت های بیمارستانی کشور اضافه کند.

عین اللهی درباره وعده وزارت بهداشت به شهید رییسی گفت: وزارت بهداشت به شهید رییسی وعده داده بود که 9000 تخت دیگر به ظرفیت بیمارستانی کشور اضافه کند. در حال حاضر، تخت هایی که آماده بهره برداری هستند، افتتاح می کنیم و مابقی تخت ها به دولت آتی واگذار می شود.

پایان خبر بهار جاودانه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش 13 درصدی تخت های بیمارستانی در دولت سیزدهم/بیمه رایگان 5 دهک اول جامعه" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش 13 درصدی تخت های بیمارستانی در دولت سیزدهم/بیمه رایگان 5 دهک اول جامعه"، کلیک کنید.