اولین همایش و نمایشگاه بین المللی «ایران پتروکم» با حضور شرکت های دانش بنیان

نخستین همایش و نمایشگاه بین المللی ایران پتروکم(IranPetrochem) 24 تا 26 بهمن ماه با شعار «حمایت از تولید دانش بنیان در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش» با حضور شرکت های دانش بنیان در کرج برگزار می شود.

به گزارش بهار جاودانه، اکبر زمانیان، دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان در حوزه انرژی با بیان اینکه برگزار کننده نمایشگاه پتروکم، هلدینگ خلیج فارس است، ادامه داد: در این نمایشگاه، شرکت ها، پتروشیمی ها و زیر مجموعه های هلدینگ خلیج فارس و همچنین پتروشیمی ها و پالایشگاه های سایر هلدینگ ها از جمله هلدینگ پارسیان حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه پتروشیمی و پالایشگاه ها جزو صنایع مهم و کلان کشور محسوب می شوند، افزود: یکی از مسایل اصلی آنها بحث تامین فناوری، تجهیزات گلوگاهی، مواد شیمیایی، کاتالیست ها، سایر اقلام و تجهیزات راهبردی که نیازمند بومی سازی در جهت رسیدن به خودکفایی کامل است.

زمانیان خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه یک غرفه با ابعاد 120 متر متعلق به ما است که در اختیار 10 شرکت دانش بنیان فعال در حوزه انرژی و صنعت پتروشیمی و پالایشگاه برای ارایه محصولات دانش بنیان قرار داده ایم.

وی از بازدید نمایشگاه توسط ستاد انرژی خبر داد و گفت: این بازدید زمینه های همکاری، ارتباط و شبکه سازی میان ستاد اقتصاد دانش بنیان انرژی و مجموعه معاونت علمی و فناوری با شرکت های حاضر را ایجاد خواهد کرد. همچنین شرکت های دانش بنیانی که با حمایت ستاد در نمایشگاه حضور خواهند داشت می توانند به برگزاری جلسه، مذاکره و … با پالایشگاه و پتروشیمی ها در جهت توسعه اقتصاد دانش بنیان اقدام کنند.

دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان در حوزه انرژی ضمن اشاره به اینکه نمایشگاه به مدت سه روز در محل مرکز بین المللی همایش های کیش برگزار خواهد شد، افزود: در حاشیه این نمایشگاه پنل های تخصصی مختلف مرتبط با صنعت نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی برگزار می شود. 

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، زمانیان با بیان اینکه به عنوان سخنران در دو پنل تامین دانش فنی در حوزه پالایش و پتروشیمی و پنل تخصصی راهکارهای کاهش ناترازی کار حضور خواهد داشت، تصریح کرد: این نمایشگاه فضای خوبی است که از آخرین اطلاعات و آنچه که در موضوعات فنی و سیاست های کلان حوزه انرژی و صنعت پتروشیمی وجود دارد، آگاه شویم و بتوانیم ارتباط خوبی با شرکت هایی که در این نمایشگاه حضور دارند، برقرار کنیم.

پایان خبر بهار جاودانه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اولین همایش و نمایشگاه بین المللی «ایران پتروکم» با حضور شرکت های دانش بنیان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اولین همایش و نمایشگاه بین المللی «ایران پتروکم» با حضور شرکت های دانش بنیان"، کلیک کنید.