بلواسکای دیگر دعوتنامه نمی خواهد! – بهار جاودانه

به گزارش خبرگزاری بهار جاودانه، حدود یک سال پس از راه اندازی اپلیکیشن بلواسکای که ثبت نام در آن تنها با دعوت نامه ممکن بود، حالا تمام کاربران می توانند در این شبکه اجتماعی ثبت نام و از آن استفاده کنند. این پلتفرم تاکنون موفق به جذب حدود 3 میلیون کاربر شده است و حالا به شکل جدی تری رقابت خود با ایکس و تردز را آغاز می کند.

براساس گزارش مجله بهار جاودانه، بلواسکای در پستی در وبلاگ خود اعلام کرد که سیستم ثبت نام از طریق دعوت نامه به این شرکت کمک کرد تا بتواند رشد کاربران را مدیریت کند و درعین حال رفته رفته قابلیت های بیشتری را در اختیار آن ها قرار دهد.

بلواسکای دیگر دعوتنامه نمی خواهد!

ثبت نام عمومی در بلواسکای آغاز شد

«جی گرابر»، مدیرعامل این شرکت، در گفت وگو با بیزنس اینسایدر گفت: «در طول یک سال گذشته، به خودمان فضا دادیم تا مطمین شویم که چیزهایی نظیر زیرساخت های مبنایی و ظرفیت های مدیریت محتوا فراهم شده اند. اکنون دیگر آماده ایم. در ادامه ماه جاری [میلادی] قابلیت Federation و برچسب گذاری شخص ثالث را فعال می کنیم تا افراد بتوانند سرویس های مدیریتی مدنظر خود را اجرا کنند.»

قابلیت Federation به کاربران اجازه خواهد داد تا دسترسی های آزادتر و قابل شخصی سازی تری داشته باشند. بلواسکای مدعی است که کاربران در این پلتفرم می توانند خودشان انتخاب داشته باشند، به جای اینکه قدرت انتخاب را به شرکت های خصوصی یا الگوریتم های مخفی دهند.

پروژه بلواسکای در سال 2019 توسط «جک دورسی»، بنیان گذار توییتر، آغاز شد. در آن زمان، دورسی انتظار داشت که این پلتفرم تحت هدایت گرابر بتواند به یک پروتکل اجتماعی باز برای تعاملات عمومی تبدیل شود و حتی این ایده وجود داشت که شاید توییتر یک روز از این پروتکل استفاده کند.

در سال 2021، بلواسکای به یک شرکت مستقل تبدیل شد اما هنوز با توییتر مراودات مالی داشت. البته پس از خرید توییتر توسط ایلان ماسک، این مراودات به کلی قطع شد. حالا این دو پلتفرم رقیب یکدیگر محسوب می شوند و با توجه به جنجال هایی که از زمان ورود ماسک به وجود آمده است، بسیاری از کاربران توییتر این شبکه اجتماعی را به مقصد بلواسکای ترک کرده اند.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بلواسکای دیگر دعوتنامه نمی خواهد! – بهار جاودانه" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بلواسکای دیگر دعوتنامه نمی خواهد! – بهار جاودانه"، کلیک کنید.