بهترین زمان برای دندانپزشکی در دوران بارداری

بهترین زمان برای دندانپزشکی در دوران بارداری

به گزارش بهار جاودانه، بهناز ولی زاده، با تاکید بر اهمیت مراقبت از دهان و دندان در سه ماهه اول بارداری، گفت: در این دوران به دلیل تغییرات حس چشایی و افزایش رفلاکس معده، تهوع و استفراغ صبحگاهی و استفراغ های مکرر سطوح دندان متناوبا در معرض اسید قرار می گیرد. این اسید می تواند بافت سخت دندان را حل کرده و باعث پوسیدگی آن شود.

بهار جاودانه در خبری نوشت:وی به مادران باردار که دچار استفراغ هستند توصیه کرد: بعد از استفراغ دهان را با آب بشویند زیرا این کار به شست و شوی اسید معده از فضای دهان کمک می کند.

ولی زاده با اشاره به تشکیل اندام ها و تکامل جنین در سه ماهه اول بارداری، خاطرنشان کرد: بهتر است درمان های دندانپزشکی طولانی مدت در سه ماهه اول بارداری انجام نشود.

کارشناس سلامت دهان و دندان، بهترین زمان برای انجام درمان های دندانپزشکی در دوران بارداری را سه ماهه دوم بارداری برشمرد و گفت: مادران باردار در سه ماهه دوم بارداری راحت تر می توانند روی صندلی دندانپزشکی قرار گیرند بنابراین این دوران بهترین زمان برای انجام درمان های دندانپزشکی به شمار می آید.

به گفته وی، گاهی در دوران بارداری شاهد افزایش موضعی بافت لثه هستیم که تومور حاملگی نامیده می شود بنابراین مادران باردار در صورت هرگونه تغییر بافت دهان حتماً باید توسط دندانپزشک ویزیت شوند.

ولی زاده خاطرنشان کرد: تومور حاملگی، سرطانی نیست و عموماً فاقد درد است و معمولاً پس از حاملگی نیز برطرف می شود.

وی با اشاره به افزایش وزن مادر در سه ماهه آخر بارداری، گفت: مادران باردار نمی توانند مدت زیادی در حالت خوابیده به پشت روی صندلی دندانپزشکی قرار گیرند، بنابراین در این دوره بهتر است فقط درمان های کوتاه مدت و اورژانسی دندانپزشکی برای آنان انجام شود.

233217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهترین زمان برای دندانپزشکی در دوران بارداری" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهترین زمان برای دندانپزشکی در دوران بارداری"، کلیک کنید.