بیش از ۷۵۸ هزار تن سنگ گچ از معادن هرمزگان استخراج شد

بیش از ۷۵۸ هزار تن سنگ گچ از معادن هرمزگان استخراج شد

به گزارش بهار جاودانه، ابراهیم سعدینی اظهار کرد: قریب به ۶۶ معدن سنگ گچ در استان فعالیت می‌کنند که حدود ۷۵۸ هزار ۵۷۲ تن گچ از ابتدای سال توسط معادن استخراج شده است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی استان هرمزگان اضافه کرد: این استان از ذخایر غنی و متنوع معدنی از قبیل معادن گچ، سنگ آهک، سنگ لاشه، سنگ آهن، نمک کرومیت و… برخوردار است.

سعدینی با اشاره به توانمندی‌های بالقوه و بالفعل معدنی در استان افزود: اکثر تولیدات معدنی استان از خانواده مواد معدنی طبقه یک است که ارزش اقتصادی بالایی ندارند و این امر یکی از علل عدم تأثیر مورد انتظار گردش مالی بخش معدن نسبت به گردش مالی کل استان است.

وی ادامه داد: برای قرار دادن بخش معدن استان در جایگاه واقعی‌اش، باید سیاست گذاری و اقداماتی در حوزه اکتشافات، استخراج، کانه آرایی و فرآوری از قبیل تغییر رویکرد معدنکاری تجهیز معادن به ماشین آلات نو و ترویج روش‌های فرآوری مواد معدنی و ایجاد زیرساخت‌ها در مناطق مستعد انجام داد تا سمت و سوی فعالیت‌های معدنی تغییر داده شود.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیش از ۷۵۸ هزار تن سنگ گچ از معادن هرمزگان استخراج شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیش از ۷۵۸ هزار تن سنگ گچ از معادن هرمزگان استخراج شد"، کلیک کنید.