تشییع پیکر شهدای خدمت دینداری مردم ما را نشان داد

بختیاری مطرح کرد؛

تشییع پیکر شهدای خدمت دینداری مردم ما را نشان داد

رییس کمیته امداد گفت: تحریم های ظالمانه و محاصره اقتصادی کشور نتیجه ای نداشت و تشییع پیکر شهدای خدمت، مشت محکمی بر دهان استکبار بود و دینداری مردم ما را نشان داد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری بهار جاودانه، سیدمرتضی بختیاری، رییس کمیته امداد در مراسم گرامیداشت شهدای خدمت که در سازمان انرژی اتمی ایران برگزار شد، با اشاره به اینکه از زاویه مدیریت دینی، شهدای خدمت و سیدالشهدای خدمت، در تاریخ و تاریخ انقلاب ماندگار شدند، گفت: واقعاً جای سوال دارد که چه ویژگی هایی باعث شد این شهدا، این گونه در دل ها حکومت کنند و دنیا از این اتفاق متعجب شود.

بختیاری تصریح کرد: بسیاری مشاهده کردند که با وجود همه تحریم های ظالمانه و محاصره اقتصادی کشور که به زعم خودشان با هدف خسته کردن ایران اعمال شد، نتیجه ای نداشت و تشییع پیکر شهدای خدمت، مشت محکمی بر دهان استکبار بود و دینداری مردم ما را نشان داد.

رییس کمیته امداد افزود: ویژگی مهم همه شهدای خدمت توجه به مدیریت اسلامی بود. اتفاقی که در تشییع پیکر این شهدا شاهد بودیم، نشان داد ما در مدیریت اسلامی نیاز به خودسازی و خلوت داریم.

بختیاری تصریح کرد: امام راحل (ره) همیشه به کارگزاران انقلاب تاکید داشتند که این انقلاب از ما دو موضوع را می خواهد؛ یکی انجام درست کارها در هر مقطع و زمان و دیگری خودسازی و تزکیه است. بدون شک با رعایت مورد دوم یعنی توجه به خودسازی و تزکیه و عمل کردن به آن موجب می شود تا در تحقق فرمایش نخست امام راحل (ره) موفق باشیم.

وی خاطرنشان کرد: کسانی خدمتگزاری بیشتری به مردم دارند و از کار کردن و تلاش خسته نمی شوند و «خستگی» را خسته می کنند که در دوران خود خلوت هایی با خدای خویش داشته باشند. آیت الله رییسی چنین شخصیتی داشت و در سه سالی که در تولیت آستان قدس رضوی کنار ایشان بودم، با تمام وجود شاهد حضور ایشان و خلوت خودشان با خداوند و امام رضا (ع) قبل از نماز صبح بودم.

رییس کمیته امداد اضافه کرد: مدیریت دینی، فرآیندهایی دارد و ما هر قدمی که برای گره گشایی از کار مردم برداریم، یک قدم به قرب و حق نزدیک تر شده ایم. مومنان واقعی آن هایی هستند که وجودشان را می گذارند زیرا عاشق خداوند هستند تا به او برسند.

وی افزود: اگر آیت الله رییسی در سفرهای استانی خسته نمی شد به واسطه این بود که قرب به خداوند پیدا می کرد که این مساله مدیریت دینی بوده است؛ به عبارت دیگر یعنی حاکم شدن ارزش ها؛ موضوعی که نظام اسلامی، مردم، رهبری و شهدا از ما می خواهند.

بختیاری گفت: امام راحل مستمر بر خدمتگزاری به مردم تاکید داشتند و پس از ایشان، رهبر عزیز انقلاب اسلامی در نماز جمعه به صراحت گفتند ما نوکر مردم هستیم و بر این نوکری افتخار می کنیم؛ این همان چیزی است که یک مسیول را در مسیر خدمت به مردم و به خداوند نزدیک تر می کند.

وی تصریح کرد: شهید رییسی در مدتی که تولیت آستان قدس رضوی را در اختیار داشتند، همه امکانات را برای خدمت به زایران و نیازمندان به میدان آوردند که این همان سیره امام رضا (ع) است تا به قرب الهی دست پیدا کنند.

وی با اشاره به ادای احترام از سوی 60 هیات خارجی به شهدای خدمت و اعلام چندین روز عزای عمومی در برخی از کشورها، گفت: آیت الله رییسی همیشه دغدغه توانمندسازی کشور برای از بین بردن فقر را داشتند و اعتقاد ایشان این بود که نباید در ایران فقیر داشته باشیم.

بختیاری در پایان با بیان اینکه آیت الله رییسی می تواند به عنوان الگویی برای جوانان باشند زیرا خستگی را خسته کرد و در تاریخ انقلاب ایران ماندگار شدند، گفت: اقدامات شهید رییسی از جمله حضور ایشان در سفرهای استانی که گاهاً بعد از یک سفر خارجی و بلافاصله پس از رسیدن به ایران اتفاق می افتاد همه نشان دهنده حرکت ایشان برای خدمت به مردم در مسیر قرب الهی و عشق به خداوند بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تشییع پیکر شهدای خدمت دینداری مردم ما را نشان داد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تشییع پیکر شهدای خدمت دینداری مردم ما را نشان داد"، کلیک کنید.