تلفن همراه بلای جان رانندگان

تلفن همراه بلای جان رانندگان

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: بیش از 80 درصد از علت وقوع تصادفات، استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی است.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری بهار جاودانه، سرهنگ احسان مومنی، در خصوص مصادیق عدم توجه به جلو در رانندگی، اظهار داشت: بار ها شنیده ایم که یکی از علت های تصادفات استفاده از تلفن همراه و عدم توجه به جلوی راننده در حین رانندگی است.

وی افزود: عدم توجه به جلو شامل حواس پرتی راننده، عدم تمرکز راننده می باشد. عدم توجه به جلو 51 درصد از علت تصادفات منجر به فوت در شهر تهران را به خود اختصاص داده است.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: عدم توجه به جلو مصادیق گوناگونی، چون خستگی و خواب آلودگی، خوردن و آشامیدن و استفاده از تلفن همراه دارد.

سرهنگ مومنی افزود: راننده ای که با خستگی و خواب آلودگی پشت فرمان می نشیند و یا اینکه اقدام به خوردن و آشامیدن حین رانندگی می نماید باعث بروز تصادفات سنگین و جبران ناپذیری می شود.

وی گفت: برخی رانندگان حین رانندگی اقدام به تنظیم ضبط خودرو و یا تنظیم آیینه ها، تنظیم صندلی و … می کنند. تا او این کار ها را انجام دهد و تنظیمات خود را به پایان برساند حواسش از رانندگی پرت و یک تصادف سنگین را رقم می زند.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: تمام این اقدامات جز عدم توجه به جلو است که مهم تر از همه اینها استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی است.

وی گفت: وقتی این 51 درصد بررسی و تحلیل می شد، کارشناسان پلیس راهور تهران بزرگ با هم بر این عقیده بودند که بالای 80 درصد از علت تصادفات، استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی توسط رانندگان است.

سرهنگ مومنی گفت: وقتی راننده ای از تلفن همراه استفاده می کند دست وی تلفن همراه را در اختیار گرفته است و با انگشت اقدام به شماره گیری و یا ارسال پیامک می کند در این حین نیمی از اندام او در گیر این تلفن همراه می شود. وقتی با تلفن همراه صحبت می کنند هوش و حواس، تفکر و چشم به تلفن همراه می رود.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: در این حین است که راننده دیگر جلوی خود را نمی بیند و با عابرین پیاده و دیگر خودرو ها برخورد می کند و حادثه ای را رقم میزند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تلفن همراه بلای جان رانندگان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تلفن همراه بلای جان رانندگان"، کلیک کنید.