جادوی رسانه عین گلوله است/ با بحث های علمی انتخابات را پرشور کنیم

رییس مرکز هم اندیشی و نخبگان دانشگاهی کشور:

جادوی رسانه عین گلوله است با بحث های علمی انتخابات را پرشور کنیم

رییس مرکز هم اندیشی و نخبگان دانشگاهی کشور عنوان کرد: جادوی رسانه و فضای تغییر احساسات و نگرش ها و پیام های رسانه ای عین گلوله است و حضور استاد در فضای مجازی به آن اعتبار می دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری بهار جاودانه، به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس، نشست تخصصی دبیران هم اندیشی و مدیران رسانه دانشگاه های استان فارس، مدیران گروه معارف و روحانیون شاغل در دانشگاه آزاد اسلامی و بسیج اساتید به میزبانی واحد شیراز برگزار شد.

رییس مرکز هم اندیشی و نخبگان دانشگاهی کشور در این نشست با اشاره به تحولات مهم دنیا و پیچ تاریخی که در آن حضور داریم یعنی بحث انتخابات چند نکته را بیان کرد.

مرتضی فاضلی مقدم گفت: امروز فضایی که در جامعه داریم و همه ما نگرانیم که آیا انتخابات خوب برگزار می شود؟ آیا مشارکت خوب خواهد بود؟ آیا انتخاب ها خوب خواهد بود؟ آیا پشتوانه خوبی برای عرصه کشوری و بین المللی اتفاق خواهد افتاد؟ جمع ما جمع استادی و فرهیختگی است، زمان هایی بود که حتی زمان و مکان از هم جدا بود و انسان ها هیچ اطلاعاتی از زمان و مکان دیگر نداشتند و نخستین کاری که رسانه ها انجام دادند زمان و مکان را به هم دوختند و کل تمدن بشریت تحت تأثیر رسانه قرار گرفت.

وی تشریح کرد: غالباً واقعیت ها را نمی بینیم؛ بلکه واقعیت های ساخته شده رسانه ها را می بینیم، اغلب خودمان برداشتی نسبت به تحولات نداریم و روایت رسانه ها از تحولات را می بینیم، به عنوان مثال اقتصاد یک فضای خوبی در بعضی از حوزه ها دارد و در بعضی حوزه ها دارای چالش است و رنگ غالب اینکه همه چیز نابسامان است و اینها مواردی است که توسط رسانه شکل می گیرد.

رییس مرکز هم اندیشی و نخبگان دانشگاهی کشور در ادامه گفت: انتخابات مظهر سیاسی ترین رویداد هر جامعه ای است که با بحث های علمی می شود حس خوب ایجاد کرد یا برعکس حس ناامیدی، یاس و افسردگی به وجود آورد.

فاضلی مقدم عنوان کرد: جادوی رسانه و فضای تغییر احساسات و نگرش ها و پیام های رسانه ای عین گلوله است، به سمت ذهن مخاطب شلیک می شود؛ همین که وارد ذهن می شود گرایش، نگرش و تفکر او را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی در ادامه توضیح داد: معلمان و استادان دانشگاه ها تاثیرگذارترین افرادی هستند که می توانند علاوه بر فضای چهره به چهره در فضای مجازی هم تاثیرگذار باشند. وقتی استاد در فضای رسانه ای حضور پیدا می کند آن فضا دارای اعتبار ویژه ای است و می تواند کاری جدی را رقم بزند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جادوی رسانه عین گلوله است/ با بحث های علمی انتخابات را پرشور کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جادوی رسانه عین گلوله است/ با بحث های علمی انتخابات را پرشور کنیم"، کلیک کنید.