جشن تکمیل چهارخطه‌های لرستان تا پایان امسال – خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان

جشن تکمیل چهارخطه‌های لرستان تا پایان امسال - خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار بهار جاودانه، بهزاد شاکرمی ظهر امروز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران در سخنانی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین فعالیت‌ها و اولویت‌های ما در وزارت راه و شهرسازی و دولت، بحث مسکن است، اظهار داشت: بر اساس قولی که رئیس‌جمهور شهید به مردم دادند، مقرر شد که در کل کشور چهار میلیون مسکن دولتی، خود مالک، احیای بافت‌های فرسوده، روستایی، حمایتی و… شود.

وی عنوان کرد: سهمیه استان لرستان در این راستا ۱۱۶ هزار و ۲۹۰ واحد است که ۴۹ هزار و ۶۶۳ واحد حمایتی، ۲۲ هزار و ۷۳ واحد خود مالک شهری، ۲۸ هزار واحد روستایی، ۱۶ هزار و ۵۵۴ واحد در حوزه بازآفرینی در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان، ادامه داد: برای اجرای پروژه‌های حمایتی در استان حدود سه هزار و ۲۰۰ هکتار زمین لازم است که از این میزان دو هزار و ۲۰۰ هکتار تأمین شده، هزار و ۸۰۰ هکتار دیگر شناسایی شده و در حال طی مراحل اداری برای تأمین هزار هکتار باقی‌مانده است.

پیگیری برای تکمیل مسیر اربعین در لرستان

شاکرمی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه در لرستان ۱۷۲ کیلومتر آزادراه، ۴۷۶ کیلومتر بزرگراه، ۶۶۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۱۰ کیلومتر راه فرعی، شش هزار و ۹۴۰ کیلومتر راه روستایی، ۱۵۶ کیلومتر راه‌آهن، ۶۵ کیلومتر چهارخطه در حال ساخت و… داریم، افزود: یکی از برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در استان احداث مسیر اربعین در لرستان است، این امر یکی از مطالبات مردم و مسئولان است.

وی با تأکید بر اینکه در پی سفر وزیر راه و شهرسازی به استان این امر به‌عنوان مطالبه مردم توسط استاندار منعکس شد، ادامه داد: اکثر مسیر اربعین در استان شکل‌گرفته و چهارخطه است، مطالبه عمومی ما این است که این مسیر از الیگودرز به سه‌راهی زانوگه، بابازید به زانوگه و از سه‌راهی زانوگه به پل سیمره منتهی شود و ازآنجا به استان ایلام ختم شود.

برگزاری جشن تکمیل چهارخطه‌های لرستان تا پایان امسال

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با بیان اینکه در حوزه راه‌آهن اتفاقات خیلی خوبی در استان در حال انجام است، تصریح کرد: در این راستا استجازه مقام معظم رهبری در بحث تهاتر نفت برای پروژه‌های راه‌آهن را داریم، راه‌آهن دورود – خرم‌آباد در حال حاضر فعالیت در آن وجود دارد، اخیراً نیز هزار میلیارد تومان از محل تهاتر نفت به این پروژه تزریق شده است.

شاکرمی، بیان داشت: در سفر وزیر راه و شهرسازی به استان نیز کلنگ‌زنی قسمت دوم این راه‌آهن که خرم‌آباد – اندیمشک است زده شد.

وی با اشاره به اینکه لرستان گلوگاه ترانزیت و کریدورهای کشور به‌حساب می‌آید، گفت: راه‌آهن دورود – اندیمشک و همچنین بروجرد – نهاوند – همدان وصل شود در مرکز کریدور ریلی کشور قرار خواهیم گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان، تصریح کرد: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا پایان ۱۴۰۳ و در صورت تأمین اعتبار، پایان احداث چهارخطه‌های منتهی به مرکز استان را جشن بگیریم.

شاکرمی با اشاره به وضعیت مطلوب پروازهای فرودگاه خرم‌آباد، گفت: همچنین به‌عنوان مطالبه در سفر وزیر راه و شهرسازی به استان، اختصاص یک پرواز به مجموع پروازهای فرودگاه خرم‌آباد در روزهای پنج‌شنبه را مطرح کردیم که مورد موافقت شفاهی وزیر نیز قرار گرفت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جشن تکمیل چهارخطه‌های لرستان تا پایان امسال – خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جشن تکمیل چهارخطه‌های لرستان تا پایان امسال – خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.