حمله مجدد شهرک نشینان صهیونیست به کامیون های حامل کمک های انسانی در غزه

حمله مجدد شهرک نشینان صهیونیست به کامیون های حامل کمک های انسانی در غزه

روزنامه عبری زبان «هاآرتص» از حمله شهرک نشینان صهیونیست به کامیون های حامل کمک های بشردوستانه در نزدیکی شهر قدس اشغالی خبر داد.

به گزارش بهار جاودانه، روزنامه عبری زبان هاآرتص به نقل از منابع امنیتی نوشت که شهرک نشینان صهیونیست به 2 کامیون فلسطینی در نزدیکی شهر قدس یورش بردند.

شهرک نشینان صهیونیست با تصور اینکه این کامیون ها حامل کمک های بشردوستانه از سوی اردن است، به آنها یورش بردند.

پیشتر نیز گروهی از شهرک نشینان تندرو صهیونیست به کامیون های حامل کمک های بشردوستانه اردن به نوار غزه در نزدیکی منطقه ایست بازرسی «ترقومیا» در غرب شهر «الخلیل» یورش برده و مانع عبور آنها از کرانه باختری به غزه شدند و محموله یکی از کامیون ها را به زمین انداختند و 2 دستگاه کامیون را به آتش کشیدند.

پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که به آتش کشیدن کامیون های حامل کمک یک اقدام عامدانه بوده است و فلسطینیان، شهرک نشینان یهودی را عامل به آتش کشیدن آنها می دانند.

از هفته های اخیر رژیم صهیونیستی به بستن گذرگاه های «رفح» و «کرم ابو سالم» ادامه داده و مانع عبور کمک ها می شود که این امر باعث وخامت اوضاع غزه که در آن حدود 2.3 میلیون فلسطینی زندگی می کنند، شده است. وزارت بهداشت غزه نیز نسبت به فروپاشی مراکز بهداشتی به دلیل کمبود سوخت در بخش های پزشکی فعال در غزه هشدار داده است.

در جنگ غزه از هفتم اکتبر 2023 تاکنون بیش از 35 هزار فلسطینی شهید شده اند که بیشتر آن ها زنان و کودکان هستند و تقریباً 80 هزار نفر در شرایطی که ویرانی های گسترده ای به بار آمده و کمبود شدیدی برای تامین نیازهای اولیه وجود دارد، مجروح شده اند. این جنگ موجب آواره شدن داخلی 85 درصد از جمعیت غزه در میان کمبود شدید مواد غذایی، آب سالم و دارو شده است. 60 درصد زیرساخت های حیاتی این منطقه هم آسیب دیده یا ویران شده است.

پایان خبر بهار جاودانه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حمله مجدد شهرک نشینان صهیونیست به کامیون های حامل کمک های انسانی در غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حمله مجدد شهرک نشینان صهیونیست به کامیون های حامل کمک های انسانی در غزه"، کلیک کنید.