خاطرات مسعود ده نمکی از رییسی

خاطرات مسعود ده نمکی از رییسی

آفتاب نیوز :

هنرمندان و چهره های هنری حوزه های مختلف درباره سید ابراهیم رییسی رییس جمهور فقید و همراهان ایشان، در حساب های فضا های مجازی شان نسبت به این حادثه ناگوار واکنش نشان دادند.

مسعود ده نمکی کارگردان سینما و تلویزیون طی یادداشتی، از زاویه ای متفاوت به شخصیت رییسی پرداخت.

در این یادداشت آمده است:

«اردیبهشت سال 1371 اولین دیدار بین من و آقای رییسی در دادگاه انقلاب اسلامی اتفاق افتاد. آن زمان ایشان در مقام ریاست دادگاه انقلاب و من در مقام متهم بودم. بعد از گذراندن 10 روز زندان انفرادی و مراحل بازجویی در زندان توحید و یا همان موزه عبرت فعلی که به جرم اعتراض به معضلات فرهنگی و کم کاری های دولت وقت و البته دستگیری تعدادی دیگر که کارشان چیزی بیشتر از اعتراض بود، به دفترشان فراخوانده شدم. برخلاف تصورم با روی خوش به استقبالم آمد و بعد تورق پرونده گفت: اگر جای مان عوض می شد و من آن طرف میز بودم، همین کار های اعتراضی تو را می کردم.

یک بار هم وقتی مستند «فقر و فحشاء» را ساختم و فیلم توقیف شد و پایم به دادگاه کشیده شد ایشان را در سازمان بازرسی کل کشور دیدم. فیلم را دیده بود. می خواستم مستند «از کجا آورده اید؟» را بسازم. گفت: هنوز هم تو آن طرف میز هستی و من این طرف و خوشحالم که بعد از 10 سال هنوز کم نیاورده ای.

آخرین دیدارمان پس از ریاست جمهوری ایشان بود. در ضیافت افطار کنار هم نشسته بودیم. هم قبل از افطار پشت تریبون و هم سر سفره که من را به کنارش فراخواند، کلی به مسایل موجود نقد کردم و ایشان هم مثل قبل صبورانه گوش داد و آخرش گفت: من نسبت به تو همان ارادت 30 سال پیش را دارم. من هم گفتم: من هم دوست تان دارم و به شما رای داده ام، اما باز من این طرف میز هستم و شما آن طرف و قبول دارید نقد منصفانه به دولت بهترین کمک به دولت شما است؟ گفت: قبول دارم.

شاید می خواست بگوید من هم آن طرف میز بودم همین کار تو را می کردم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خاطرات مسعود ده نمکی از رییسی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خاطرات مسعود ده نمکی از رییسی"، کلیک کنید.