دوازدهمین نشست انجمن اخترشناسی شیراز

دوازدهمین نشست انجمن اخترشناسی شیراز

دوازدهمین برنامه انجمن اخترشناسی شیراز شنبه ۹ تیر از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در سالن آموزشی آزمایشگاه ارس شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری بهار جاودانه، موضوع اصلی نشست عمومی و رایگان«این ستاره‌ خاص: ادغام تا تولد!» است. محمد حسین غلامی، محقق دکترای فیزیک TU Darmstadt آلمان و عضو هیئت علمی انجمن اخترشناسی شیراز درباره این موضوع سخنرانی خواهد کرد‌.

ستارگان پرجرم که در هنگام تشکیل حداقل ۸ برابر خورشید جرم دارند، دارای پوسته‌های تابشی هستند که نمی‌توانند مکانیزم دینامو، مکانیزمی که در ستارگان کم‌جرم‌تر میدان‌های مغناطیسی تولید می‌کند، را حفظ کنند. با این حال، حدود ۷٪ از این ستارگان میدان‌های مغناطیسی قوی دارند که توضیح این پدیده همچنان به‌طور معماگونه‌ای باقی مانده است.

تحقیقات اخیر یک راه‌حل جذاب پیشنهاد می‌دهد؛ این میدان‌های مغناطیسی ممکن است نتیجه ادغام دو ستاره در یک سیستم سه‌تایی پیشین باشند. این مدل نه تنها میدان‌های مغناطیسی را توضیح می‌دهد، بلکه ویژگی‌های مشاهده‌شده و سحابی‌های دوقطبی (حدود ۱۵٪ سحابی‌های سیاره‌ای) اطراف این ستارگان را نیز توجیه می‌کند.

در این ارائه ویژگی‌های ستارگان پرجرم را بررسی کرده و به این نظریه جدید و جذاب درباره منشأ میدان‌های مغناطیسی آن‌ها پرداخت خواهد شد‌. بررسی عکس‌های روز ناسا دیگر بخش این برنامه است‌.

دوازدهمین نشست انجمن اخترشناسی شیراز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دوازدهمین نشست انجمن اخترشناسی شیراز" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دوازدهمین نشست انجمن اخترشناسی شیراز"، کلیک کنید.