راه یابی دوتارنواز خراسان شمالی به جشنواره موسیقی فجر

بهار جاودانه/خراسان شمالی معاون هنری و امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از راهیابی جمشید ولی نژاد دوتارنواز خراسان شمالی به سی ونهمین جشنواره موسیقی فجر خبر داد.

مسعود مرواری گفت: این هنرمند موسیقی مقامی 24 بهمن ماه در فرهنگسرای ارسباران به اجرای موسیقی خواهد پرداخت و نوای دوتار موسیقی خراسان شمالی در این دوره از موسیقی فجر طنین انداز می شود.

وی ادامه داد: اجراهای صحنه ای این دوره از جشنواره براساس اعلام دبیرخانه با حضور گروه های موسیقی در بخش های ردیف دستگاهی، نواحی، کلاسیک، بین الملل، ارکسترال، پاپ، کودک و نوجوان، زنان و سرود با 81 اجرا در 72 سانس و با حضور گروه های بین المللی از کشورهای هندوستان، بلژیک، عراق، ارمنستان، افغانستان، ازبکستان، تاجیکستان و هلند خواهد بود.

مرواری اظهار کرد: هنرمندان در تالارهای پایتخت به هنرنمایی خواهند پرداخت که حسین ولی نژاد، پیشکسوت موسیقی مقامی خراسان شمالی به دوتارنوازی می پردازد.

به گزارش بهار جاودانه به نقل از روابط عمومی این اداره کل، وی افزود: سی ونهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر به همت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط انجمن موسیقی ایران با همکاری بنیاد رودکی به دبیری رضا مهدوی از 23 تا 28 بهمن امسال در بخش های رقابتی (جایزه باربد) و غیررقابتی همزمان در تهران و استان های دیگر برگزار می شود.

پایان خبر بهار جاودانه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "راه یابی دوتارنواز خراسان شمالی به جشنواره موسیقی فجر" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "راه یابی دوتارنواز خراسان شمالی به جشنواره موسیقی فجر"، کلیک کنید.