روایت وزیر خارجه مصر از روابط صمیمانه خود با امیرعبداللهیان

روایت وزیر خارجه مصر از روابط صمیمانه خود با امیرعبداللهیان

به گزارش بهار جاودانه به نقل از بهار جاودانه،سامح شکری وزیر امور خارجه مصر که به عنوان نماینده ویژه رییس جمهور این کشور و برای عرض تسلیت شهادت ابراهیم رییسی رییس جمهور و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه به تهران سفر کرده است، در سالن اجلاس سران مورد استقبال علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان قرار گرفت.

وزیر خارجه مصر در این دیدار از طرف رییس جمهور، دولت و مردم مصر ضایعه فقدان رییس جمهور و وزیر خارجه کشورمان را به دولت و مردم ایران تسلیت گفت.

سامح شکری با اشاره به روابط بسیار خوب و صمیمانه خود با حسین امیرعبداللهیان، تاکید کرد: آرزو داشتم در فرصت و موقعیت بهتری به ایران سفر می کردم، ولی حضور در ایران برای عرض تسلیت به دولت و مردم ایران ضرورت داشت.

وزیر امور خارجه مصر با اشاره به مذاکرات فشرده و مستمر خود با حسین امیرعبداللهیان در خصوص مسایل منطقه، بر لزوم استمرار این مذاکرات و مشورت ها در راستای پیگیری ارتقا و توسعه روابط بر مبانی و اصول پایدار و استوار استمرار پیدا کند.

علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار از سفر و حضور آقای سامح شکری بعنوان نماینده دولت و مردم متمدن مصر در ایران، از پیام های تسلیت رییس جمهور و وزیر خارجه و شیخ الازهر مصر تشکر و قدردانی کرد.

باقری به اشاره به وجود مشترکات فرهنگی و تاریخی و دینی بین دو کشور بزرگ با تاریخ و تمدن کهن، بر استمرار رویکرد و خط مشی ابراهیم رییسی و حسین امیرعبدالهیان در پیگیری تعمیق و ارتقای روابط با کشورهای بزرگ اسلامی بویژه مصر تاکید و ابراز امیدواری کرد: مذاکراتی را که وزرای خارجه دو کشور با اهتمام ویژه به منافع دو کشور و ملت آغاز کردند، تا حصول نتایج مورد نظر سران دو کشور با جدیت پیگیری شود.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روایت وزیر خارجه مصر از روابط صمیمانه خود با امیرعبداللهیان" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روایت وزیر خارجه مصر از روابط صمیمانه خود با امیرعبداللهیان"، کلیک کنید.