رگبار باران و وزش باد در این استان ها

رگبار باران و وزش باد در این استان ها

به گزارش بهار جاودانه، رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از رگبار پراکنده در برخی استان های کشور در دو روز آینده خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت وگو با بهار جاودانه، در مورد آخرین وضعیت هوای کشور گفت براساس تحلیل آخرین نقشه های پیشیابی هواشناسی، طی دو روز آینده در کردستان، همدان، مرکزی، قم، نیمه غربی اصفهان، جنوب یزد، شمال استان های کرمان و فارس، نیمه شرقی سیستان و بلوچستان، شرق لرستان، جنوب استان های آذربایجان شرقی و غربی، برخی مناطق در استان های قزوین، البرز، تهران و مازندران افزایش ابر و رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه جمعه 18 خردادماه این روند در کرمان و سیستان و بلوچستان تشدید خواهد شد، گفت: شنبه 19 خرداد در شمال غرب کشور، ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس، نیمه جنوبی کرمان، نیمه شرقی هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، یکشنبه و دوشنبه 20و 21 خردادماه در شمال غرب و استان های واقع در دامنه و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش و وزش باد نسبتا شدید موقت ادامه خواهد داشت.

ضیاییان ادامه داد: همچنین پنج روز آینده در شرق به ویژه منطقه زابل و نواحی مرکزی در بعضی ساعات وزش باد شدید می باشد که احتمال خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست و در این مدت شرق دریای عمان نیز مواج است.

وی در مورد وضعیت هوای تهران نیز با تاکید بر اینکه آسمان امروز تهران پنجشنبه 17 خردادماه صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد با احتمال بارش پراکنده با کمینه 20 و بیشینه 32 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود، گفت: آسمان تهران در جمعه 18 خردادماه کمی ابری و وزش باد و گاهی افزایش باد با کمینه 21 و بیشینه 33 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

47236

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رگبار باران و وزش باد در این استان ها" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رگبار باران و وزش باد در این استان ها"، کلیک کنید.