ساحل استخوان ماهی در ژاپن/ عکس

نادیا زکالوند: دسامبر(دی) سال گذشته، بقایای هزاران ماهی مرده به ساحل جزیره هوکایدو رسید که بسیاری از افراد، مرگ آن ماهی ها را ناشی از ریختن آب آلوده نیروگاه هسته ای فوکوشیما به اقیانوس می دانستند. فرضیه ای که کارشناسان، آن را به دلیل دور بودن این نیروگاه از ساحل این جزیره کاملا رد کردند.

80 درصد ماهی هایی که مرده بودند از نوع ساردین و بخش کمی از آنها از گونه های دیگر همچون ماهی های خال مخالی بودند. بقایای این ماهی ها حدود یک و نیم کیلومتر از کناره ساحل هوکایدو را پوشانده است.

ساحل استخوان ماهی در ژاپن/ عکس

مقامات محلی برای از پاک کردن این ماهی ها از ساحل، آنهایی را که در خشکی بودند سوزاندند و آن بخشی را که در آب بودند رها کرده تا به طور طبیعی تجزیه شده و از بین بروند. چیزی که آنها انتظار نداشتند این بود که استخوان های این ماهی، این ساحل را به گورستان واقعی ماهی ها تبدیل کنند.

اخیرا تلویزیون ژاپن حدود 400 متر از این ساحل را نشان داد که از دور پوشیده از برف به نظر می آمد و وقتی دوربین تصویر را بزرگ کرد و نزدیک آورد، لایه ای ضخیم از استخوان های سفید ماهی ها نشان داده شد که با ماسه های ساحل ترکیب و سفت شده بود.

ساحل استخوان ماهی در ژاپن/ عکس

درواقع فقط در مدت زمان یک ماه، این ساحل به این شکل درآمده است و اکنون به همین دلیل، این منطقه از سواحل جزیره هوکایدو به «ساحل استخوان های سفید ماهی» معروف شده است.

از آنجایی که اکنون دمای هوا بسیار پایین است و به راحتی نمی شود این استخوان ها را جمع کرد، مسیولان تصمیم گرفته اند در فصل گرم سال، چاره ای برای این مشکل بیندیشند.

منبع:

odditycentral

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساحل استخوان ماهی در ژاپن/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساحل استخوان ماهی در ژاپن/ عکس"، کلیک کنید.