ساخت روزی 8 مدرسه در دولت سیزدهم / توسعه هنرستان های جوار کارخانجات و صنایع

ساخت روزی 8 مدرسه در دولت سیزدهم / توسعه هنرستان های جوار کارخانجات و صنایع

وزیر آموزش و پرورش گفت: روزی 8 مدرسه در دولت سیزدهم ساخته و به معنایی دیگر، کشور به کارگاه مدرسه سازی تبدیل شده است.

به گزارش بهار جاودانه و بنابر اعلام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش؛ رضا مرادصحرایی، در آیین افتتاح هنرستان حضرت امام رضا(ع) ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت ولیعصر(عج)، گفت: این هنرستان زیبا و مجهز تقدیم به آینده سازان اسلامی می گردد.

وی در ادمه افزود: از شروع دولت سیزدهم و در این دو سال، بیش از 6900 مدرسه در مجموع در سراسر کشور تکمیل، تجهیز و یا به صورت کامل ساخته شده است.

صحرایی در این آیین تصریح کرد: روزی 8 مدرسه در دولت سیزدهم ساخته و به معنایی دیگر، کشور به کارگاه مدرسه سازی تبدیل شده است.

وی با اشاره به کمک خیرین مدرسه ساز، اظهار داشت: خیرین محترم در این مسیر در کنار آموزش و پرورش بوده اند و برای ساختن آینده ای روشن برای فرزندان ایران اسلامی کمک می کنند.

صحرایی با اشاره به توسعه آموزش های فنی و حرفه ای، گفت: در یک سیاست راهبردی برنامه ریزی شده است تا نیمی از دانش آموزان دوره دوم متوسطه به هنرستان ها هدایت شوند.

وی در ادامه اظهار داشت: در دولت سیزدهم، هنرستان های جوار کارخانجات و صنایع راه اندازی شده است تا آموزش در محیط واقعی کار محقق گردد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مهارت آموزی، گفت: شغل و داشتن مهارت مقدمه بسیاری از ویژگی های مطلوب در جوانان است و اگر بدنبال ازدواج جوانان در سن مناسب هستیم، اصلی ترین عامل آن تامین شغل جوان است.

وی در این آیین گفت: سرمایه گذاری در هنرستان سازی قطعا بیشترین تاثیر در ساختن آینده جوانان کشور را خواهد داشت. لازم به ذکر است این هنرستان در بیش از 5 هزار متر با 13 کلاس و 17 سالن و کارگاه از محل اعتبارات مصوب سفر ریاست جمهوری به استان قم، ساخته شده است.

پایان خبر بهار جاودانه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساخت روزی 8 مدرسه در دولت سیزدهم / توسعه هنرستان های جوار کارخانجات و صنایع" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساخت روزی 8 مدرسه در دولت سیزدهم / توسعه هنرستان های جوار کارخانجات و صنایع"، کلیک کنید.