سازمان مدیریت بحران کشور هم هشدار داد/ بارندگی های شدید در این استان ها

سازمان مدیریت بحران کشور هم هشدار داد/ بارندگی های شدید در این استان ها

به گزارش بهار جاودانه، حسین ظفری با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی در مورد تشدید فعالیت سامانه بارشی به همراه ناپایداری های محلی گفت: سازمان هواشناسی برای روز جمعه تشدید فعالیت سامانه بارشی به همراه رگبار باران، رعدو برق، تگرگ، صاعقه، وزش باد نسبتا شدید تا شدید، آبگرفتگی، رواناب، سیلابی شدن مسیل ها و اختلال در سیستم حمل و نقل را برای استان های خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، گلستان، مازندران، گیلان، اردبیل، مناطق مرکزی و شرقی فارس پیش بینی کرده است.

بهار جاودانه نوشت: معاون پیشگیری و کاهش خطرپذیری سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: برای روز شنبه نیز فعالیت همین سامانه برای استان های گیلان، مازندران، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، گلستان و اردبیل پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه اختلال در سفرها، کاهش دید، لغزندگی جاده ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه های فصلی، صاعقه، رخداد تگرگ، خسارت به سازه های موقت از جمله بنرها، داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی، اختلال در ناوگان حمل و نقل، احتمال سقوط سنگ در نواحی کوهستانی و خسارت به صنعت کشاورزی از مخاطراتی است که ممکن است تحت تاثیر فعالیت این سامانه رخ دهد، گفت: پرهیز از سفرهای غیر ضروری، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از فعالیت های کوه نوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه های موقت، لایروبی کانال ها و آب روها، کنترل دما و رطوبت در سالن های پرورشی و استفاده از محلول های ضد تنش در گیاهان باغی از جمله توصیه هایی است که باید از سوی مردم جدی گرفته شود.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور همچنین از آماده باش مدیریت بحران خبر داد و گفت: در راستای پیش بینی انجام شده از سوی هواشناسی، سازمان مدیریت بحران کشور تمامی دستگاه های امدادی، خدماتی و انتظامی در مناطق تحت تاثیر سامانه مذکور را به حالت آماده باش کامل درآورده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سازمان مدیریت بحران کشور هم هشدار داد/ بارندگی های شدید در این استان ها" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سازمان مدیریت بحران کشور هم هشدار داد/ بارندگی های شدید در این استان ها"، کلیک کنید.