سومین جشنواره گلاب کلاته رودبار دامغان برگزار می شود

سومین جشنواره گلاب کلاته رودبار دامغان برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری بهار جاودانه استان سمنان ، مجتبی اکبرپور روز چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه 1403 با دعوت از علاقه مندان و گردشگران گفت: سومین جشنواره گلاب شهر کلاته رودبار در روزهای 27 الی 28 اردیبهشت ماه 1403 در محل پارک تفریحی و گردشگری پیرخوشدر شهر کلاته رودبار از توابع شهرستان دامغان برگزار می شود.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان بابیان اینکه این جشنواره همراه برنامه های شاد و متنوع فرهنگی و خانوادگی است، افزود: همایش پیاده روی، اجرای موسیقی محلی و سنتی و اجرای زنده خواننده بنام ایران، حمید عسگری، اجرای گروه طنزپردازی اجرای نمایش طنز مازندرانی سید کاظم حسینی ملقب به عمو نوروز، اجرای طنزپرداز مطرح کشوری، حمید ماهی صفت و استندآپ کمدی آقای مرتضی اسماعیلی، استقرار غرفه های گلاب گیری سنتی و نمایشگاه صنایع دستی از برنامه های این جشنواره است.

مجتبی اکبرپور گفت: بخشی از گلاب تهیه شده در این مراسم نذر شستشو حرمین امامین عسکریین خواهد شد.

او بابیان اینکه کلاته رودبار از مزارع گل محمدی باکیفیتی برخوردار است، گفت: جشنواره گلاب می تواند علاوه بر زنده نگه داشتن آیین های کهن و اصیل گذشتگان با شناساندن ظرفیت های گردشگری شهر کلاته رودبار، گامی موثر در افزایش فرصت های کارآفرینی و سرمایه گذاری گردشگری در این شهر باشد.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان افزود: اشاعه ترویج آداب سنت های ایران اسلامی و ایجاد شورونشاط اجتماعی محور، هدف اصلی این برنامه است.

مجتبی اکبرپور گفت: عرضه و فروش صنایع دستی و محصولات محلی در این جشنواره ، رونق اقتصادی منطقه و اشتغال پایدار روستایی را به دنبال خواهد داشت.

او با اشاره به موقعیت استراتژیک منطقه افزود: برخورداری از طبیعت زیبا و منحصربه فرد، معادن فعال و جاذبه های تاریخی، زمینه ساز تبدیل این منطقه به شهری گردشگر پذیر است.

کلاته رودبار در فاصله 42 کیلومتری شهر دامغان در دامنه کوهستان البرز واقع شده است. آب وهوای آن از ویژگی های کوهستانی برخوردار است. زمستان های سرد و تابستان های معتدل باعث شده تا این شهر و ییلاق آن به یکی از زیباترین جاذبه های سمنان تبدیل شود.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سومین جشنواره گلاب کلاته رودبار دامغان برگزار می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سومین جشنواره گلاب کلاته رودبار دامغان برگزار می شود"، کلیک کنید.