شناسایی یک مورد بیماری تب دنگی در لامرد فارس

شناسایی یک مورد بیماری تب دنگی در لامرد فارس

آفتاب نیوز :

“علی علی پور” روز سه شنبه با اعلام این مطلب افزود :علایم این بیماری مواردی از جمله تب طولانی، سردرد، درد پشت چشم، بدن درد، تهوع، ضایعات زیرپوستی خون ریزی دهنده، خون ریزی از لثه و بینی، التهاب پوستی و حتی خونریزی های گوارشی و افت فشار است.

وی افزود: این بیماری ویروسی توسط پشه ای موسوم به “آیدس”که ناقل باشد به انسان منتقل می شود که استقرار این پشه در منطقه ما ثابت نشده است، اما علایم بیماری در مسافران برگشتی از کشور امارات مشاهده شده است. مورد شناسایی شده مسافری از کشورهای حاشیه خلیج فارس که پشه آیدس درآن ها مشاهده شده می باشد و این مهم نشان دهنده انتقال ورود این بیماری درمنطقه است.

او با تاکید بر اینکه که با بروز علایم اولیه بیماری، شخص باید سریعا به پزشک مراجعه کند گفت: علایم معمولاً بین چهار تا 10 روز پس از گزش شروع می شود.

هفته پیش هم این بیماری در شهرستان لارستان دیگر شهرستان جنوبی استان فارس و همجوار با لامرد نیز یک قربانی گرفته بود که به تایید مسیولان علوم پزشکی لارستان رسید

پیدا شدن یک مورد قطعی دیگر از این بیماری در لامرد نیز حکایت از شیوع تب کشنده دنگی دارد که ضرورت مبارزه و مقابله متولیان امر را با این بیماری در این مناطق طلب می کند.

تب دانگ (Dengue Fever) نوعی بیماری است که از طریق پشه منتقل می شود و بیشتر در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری جهان رخ می دهد. علایم این بیماری در اکثر مواقع خفیف هستند، ولی گاهی خیلی شدیدتر می شوند و عوارض خطرناکی هم دارند.

چهار ویروس وجود دارند که باعث تب دانگ می شوند. همه آن ها توسط گونه ای از پشه ها معروف به آیدس منتشر می شوند.

ویروس از پشه آلوده به انسان منتقل می شود. یک پشه فردی را که به ویروس دنگی آلوده است، گاز می گیرد و وقتی پشه شخص دیگری را نیش می زند، بدین ترتیب ویروس منتقل می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شناسایی یک مورد بیماری تب دنگی در لامرد فارس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شناسایی یک مورد بیماری تب دنگی در لامرد فارس"، کلیک کنید.