شولتس: بایدن در انتخابات نوامبر پیروز می شود

شولتس: بایدن در انتخابات نوامبر پیروز می شود

صدر اعظم آلمان پیش بینی کرد «به احتمال بسیار زیاد» جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر آینده در آمریکا پیروز خواهد شد.

به گزارش بهار جاودانه، «اولاف شولتس»، صدر اعظم آلمان در مصاحبه ای به تمجید از جو بایدن، رییس جمهور آمریکا پرداخته و ادعا کرد: «جو بایدن سیاستی را در پیش گرفته که به توسعه اقتصادی مناسب در کشورش منجر شده و تضمین کرده صلح و امنیت در دست افرادی شایسته باشد و اینکه ایالات متحده آمریکا عملا نقش خود در جهان را ایفا کند.»

صدر اعظم آلمان خاطرنشان کرد: «نحوه گمانه زنی مردم در این کشور درباره اینکه چه کسی رییس جمهور بعدی آمریکا خواهد بود کمی عجیب است. من فکر می کنم این احتمال بسیار زیاد است که رییس جمهور کنونی احتمالا پیروز انتخابات شود.»

شولتس گفت: «او به اتحاد و انسجام در کشورش متعهد است.»

در ماه های اخیر شایستگی و سلامت جو بایدن با توجه به این که پیرترین رییس جمهور تاریخ آمریکا به حساب آمده و در برابر انظار عمومی مرتکب گاف های متعدد شده زیر سوال رفته است اما صدر اعظم آلمان در مقام دفاع از «شایستگی» بایدن برآمده و گفت این شایستگی را «بسیار واضح» خواند.

شولتس گفت: «بایدن یکی از با تجربه ترین سیاستمداران در جهان به ویژه در حوزه سیاست بین الملل است.»

صدر اعظم آلمان ادعا کرد: «من فقط می توانم بگویم که بایدن مردی است که دقیقا می داند دارد چه کار می کند.»

اخیرا نتایج یک نظرسنجی جدید از سوی «رویترز/ایپسوس» نشان داد 41 درصد آمریکایی هایی که به عنوان رای دهنده ثبت نام کرده اند گفته اند در صورت برگزاری انتخابات به «دونالد ترامپ»، رقیب جمهوریخواه بایدن، رای خواهند داد در حالی که 39 درصد از آنها جو بایدن را انتخاب کردند.

مسیولان این نظرسنجی گفتند که دارای ضریب خطای سه درصدی است در حالی که در یک نظرسنجی دیگر مربوط به اواخر ماه مه بایدن بر ترامپ برتری 2 درصدی کسب کرد و به این ترتیب می توان نتیجه گرفت که رقابت برابری بین آنها وجود دارد.

«ولادیمیر پوتین»، رییس جمهور روسیه روز جمعه گفت جنگ در اوکراین تنها زمانی پایان خواهد یافت که کی یف برنامه اش برای پیوستن به ناتو را کنار گذاشته و از چهار منطقه دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژیا که به خاک روسیه ملحق شدند، چشم پوشی کند.

صدر اعظم آلمان در واکنش به پیشنهادات صلح جدید پوتین ادعا کرد که چندان جدی به نظر نمی رسند.

شولتس مدعی شد: «صلح تنها زمانی که به نفع اوکراین عمل کند و حاکمیت و یکپارچگی آن را به خاطر نیندازد می تواند وجود داشته باشد. صلحی که روسیه دیکته کند نمی تواند وجود داشته باشد.»

صدر اعظم آلمان همچنین از تصمیم اخیر گروه 7 برای آنکه از سود دارایی های مسدود شده روسیه برای تامین یک وام 50 میلیارد دلاری برای اوکراین استفاده کند حمایت کرد.

پایان خبر بهار جاودانه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شولتس: بایدن در انتخابات نوامبر پیروز می شود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شولتس: بایدن در انتخابات نوامبر پیروز می شود"، کلیک کنید.