صهیونیست ها دروغ می گویند، در خفا به دنبال آتش بس هستند

صهیونیست ها دروغ می گویند، در خفا به دنبال آتش بس هستند

به گزارش بهار جاودانه منابعی در گفت وگو با روزنامه یدیعوت آحارونوت فاش کردند بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی تمام تلاش خود را برای ناکام گذاشتن معامله مبادله اسیران با جنبش حماس انجام می دهد و در عین حال با هر ابزاری که در اختیار دارد، افکار عمومی در رژیم صهیونیستی را برای وضعیتی جلب می کند که در آن آژانس های امنیتی به یک معامله معقول می رسند، در حالیکه نتانیاهو این معامله را رد و جزییات آن را فاش می کند و با عجله تمام فرماندهان ارتش را به عنوان گروهی از بازندگان متهم می کند که از رسیدن به پیروزی مطلق در برابر حماس سر باز می زنند.

به گفته رونن برگمان، تحلیلگر امور اطلاعاتی این روزنامه، همین منابع ادامه دادند که سه ماه پس از اجرای دور اول معامله تبادل اسیران، برای همگان روشن شد که افکار عمومی رژیم صهیونیستی گروگان یک کمپین دروغ و حتی به گفته منابع در تل آویو، تخیلاتی بدور از واقعیت از سوی دولت، نهادهای امنیتی و رسانه ها بودند، آنها کسانی بودند که مردم را در این نهاد به حالتی سوق دادند که در دروغ و توهم زندگی کنند.

به نقل از بهار جاودانه این تحلیلگر تاکید کرد: در خط آخر باید گفت و تصمیم گرفت که ارتش اسراییل در گل و لای غزه غوطه ور است و وضعیت گروگان ها (اسیران) دشوارتر از دشوار شده است و افکار عمومی اسراییل غرق اطلاعات تحریف شده و نادرست شده است.

او اشاره کرد ارتش از نوار غزه عقب نشینی کرده و تنها پنج واحد کوچک برای انجام عملیات در خان یونس باقی مانده است.

وی به نقل از مقامات بسیار ارشد ارتش اشغالگر گفت که دستیابی به توافق آتش بس و انعقاد قرارداد تبادل اسیرا با حماس ضروری است، اما رهبران ارتش اشغالگر همانطور که تاکید کرد این را به وضوح و روشن نمی گویند.

این تحلیلگر معتقد است که هیچ کس در اسراییل نمی خواهد به غیرممکن بودن آزادی اسیران و یا از بین بردن حماس اذعان کند، در عوض، وزرا، سخنرانان، نخست وزیر و نهادهای امنیتی این پیام را به مردم می دهند که عملیات 2 هدف دارد: تخریب زیرساخت ها، توانایی ها و حکومت حماس و آزادی اسیران.

وی افزود: دقت این گفته کمتر از پیش بینی ارتش اسراییل قبل از جنگ دوم لبنان نیست، مبنی بر اینکه در صورت بروز شرایط جنگی علیه حزب الله، توان هوایی و زمینی ارتش می تواند همه منابع آتش را از کار بیندازد و حزب الله نخواهد توانست کاتیوشا را به سوی اسراییل شلیک کند مگر از پشت یک الاغ اما در نهایت معلوم شد که یک کاتیوشا و خیلی بیشتر از آن وجود داشت.

وی افزود: کسی که قصد دارد یک سال در غزه بماند و فکر می کند این امکان وجود دارد، فردی ساده لوح است یا اطلاعات کلی در مورد آنچه در دوره های قبل برای اسراییل اتفاق افتاده یا اتفاقات مشابه در جهان را ندارد، زیرا شکی وجود ندارد که دنیا اجازه نخواهد داد اسراییل در غزه بماند و فشار جامعه جهانی و تلفات زیاد جنگجویان ارتشی که در حال تزلزل و در معرض حملات اعضای مقاومت است که به جمع آوری صفوف خود عادت کرده اند، خیلی قبل از آن ارتش را مجبور به عقب نشینی خواهد کرد.

برگمن تاکید کرد که هیچ کس به مردم درباره این احتمال که رهبران یک توهم کاذب ایجاد کرده اند، نگفت و اسراییل احتمالا دور نبردهای مسلحانه خود را بدون دستیابی به اولین هدف جنگ یعنی نابودی کامل حماس پایان می دهد در حالیکه فقط گروهی از موشک ها را بدون تخریب عمده شبکه تونل های زیرزمینی از بین برده و تنها آسیب جزیی به نیروهای تحت امر یحیی السنوار و هفت دستیار ارشدش وارد کرده چراکه تاکنون تنها 2 تن از آنها کشته شده اند.

وی تاکید کرد که «روشن بود که آزاد کردن افراد ربوده شده با زور اسلحه بسیار دشوار خواهد بود و ارتش در نهایت حداکثر به وضعیتی خواهد رسید که آخرین قلعه زیرزمینی که السنوار و الضیف در آن هستند را محاصره کند و پس از آن تلاش خواهد کرد به نوعی توافق برسد.

وی افزود: «پس از تجربه هفته های طولانی نبرد، مشخص شد که مانور زمینی به عنوان یک عامل تسریع کننده در دستیابی به توافق یا مذاکرات، دقیق نیست.»

این تحلیلگر در خاتمه معتقد است که رژیم صهیونیستی به حماس آسیب رسانده است، اما با غلبه بر آن فاصله زیادی دارد، زیرا کسی که در یک تونل زیرزمینی می نشیند، به گفته او، علاقه زیادی به توافق ندارد.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صهیونیست ها دروغ می گویند، در خفا به دنبال آتش بس هستند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صهیونیست ها دروغ می گویند، در خفا به دنبال آتش بس هستند"، کلیک کنید.