«طراحی صنعتی»، حلقه مفقوده و اصلی زنجیره توسعه فناوری تا بازار است

«طراحی صنعتی»، حلقه مفقوده و اصلی زنجیره توسعه فناوری تا بازار است

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور در اختتامیه سومین جشنواره ملی طراحی صنعتی ایران از ضرورت توجه به حلقه های پیش و پس از توسعه فناوری در زنجیره ارزش تولید، تجاری سازی و صادرات محصولات دانش بنیان گفت.

به گزارش بهار جاودانه، روح الله دهقانی فیروزآبادی در آیین اختتامیه سومین جشنواره ملی طراحی صنعتی ایران، ضمن تسلیت و گرامیداشت یاد و خاطره رییس جمهور شهید و همراهانش، گفت: جا دارد یاد کنیم از رییس جمهور شهید. من آیت الله رییسی را تا پیش از مسوولیتم در جهاد دانشگاهی نمی شناختم. طی جلسات و گفت وگوهایی که با ایشان داشتم، یاد دارم آن چه که از ایشان در دل من نشست، صفای باطنی و احساس خلوصی بود که در این انسان بزرگ دیدم. خدا را شکر می کنم که در این همراهی با ایشان، از وجود پرصفای ایشان بهره بردم و انشاءالله روح این شهید والامقام و همراهان ایشان، قرین رحمت ماجور درگاه الهی باشد.

وی با بیان این که جشنواره ملی طراحی صنعتی، یک گام مساله محور و اثرگذار در پاسخ به یکی از مهم ترین مسایل زنجیره ارزش محصولات دانش بنیان است، افزود: مساله طراحی صنعتی یکی از نکات جدی در بلوغ اقتصاد دانش بنیان ماست و طراحی صنعتی مناسب می تواند در رقابت، فروش و توسعه محصولات تاثیری شگرف داشته باشد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور با تاکید بر این که برای توسعه اقتصاد دانش بنیان، باید به حلقه های قبل از فناوری و بعد از فناوری توجه و زنجیره های قبلی و بعدی ارزش را مورد توجه قرار دهیم، افزود: باید بتوانیم حلقه های متعددی را که هرکدام یک نقش اثرگذار در تجاری سازی، فروش و صادرات محصول دارند را در کنار هم مورد توجه قرار دهیم و یک زنجیره ارزش خلق کنیم. امیدوارم شرکت های ما به این آگاهی و باور برسند که در زنجیره ارزش محصولات، یکی از اصلی ترین حلقه های اثرگذار، موضوع طراحی صنعتی است.

دهقانی فیروزآبادی بیان کرد: بحث طراحی صنعتی از روز نخست مورد تاکیدم بوده و اهمیت بسیاری برای این حلقه از زنجیره ارزش محصولات دانش بنیان قایل هستم و بر همین اساس کار کریدور صادرات و فعالان مرکز طراحی صنعتی برایم بسیار جذاب و حایز اهمیت بود. بر همین اساس از این کار و حتی ایجاد مرکز مستقلی برای این کار استقبال کردم، چرا که باور دارم طراحی صنعتی، یکی از مهم ترین حلقه های زنجیره ارزش محصولات دانش بنیان است و به کمک این حلقه است که می توانیم ادامه زنجیره را تکمیل کنیم.

رییس بنیاد ملی نخبگان با بیان این که فناوری اگرچه حایز اهمیت است، اما آن چه که مشتری را به خرید محصول سوق می دهد و با او ارتباط حسی برقرار می کند، طراحی صنعتی است، افزود: طراحی صنعتی به حس خریدار نهایی از محصول کمک می کند. باید به همان اندازه که ما برای توسعه شرکت دانش بنیان هزینه می کنیم و کمک های مختلفی ارایه می دهیم باید در زمینه طراحی صنعتی نیز حمایت صورت بدهیم و حلقه ها، مجموعه ها، کارگزاران و شرکت های طراحی صنعتی خوب را در زیست بوم حمایت کنیم.

دهقانی فیروزآبادی در پایان ابراز امیدواری کرد این جشنواره که به خوبی یکی از مهم ترین نیازهای صنعت و زیست بوم اقتصاد دانش بنیان ما را نشانه گذاری کرده است و یکی از عوامل بسیار مهم در شکل دهی و رشد شرکت های جدید دانش بنیان و همین طور اقتصادشان در بازارهای جهانی است، اثرگذاری روز افزون داشته باشد.

پایان خبر بهار جاودانه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«طراحی صنعتی»، حلقه مفقوده و اصلی زنجیره توسعه فناوری تا بازار است" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«طراحی صنعتی»، حلقه مفقوده و اصلی زنجیره توسعه فناوری تا بازار است"، کلیک کنید.