عددسازی و قیمت گذاری ارز در کانال ها جلوه ای از جنگ اقتصادی است

رییس جمهور در جمع طلاب و علما:

عددسازی و قیمت گذاری ارز در کانال ها جلوه ای از جنگ اقتصادی است

رییس جمهور گفت: عددسازی ها و قیمت گذاری ارز در کانال ها جلوه ای از جنگ اقتصادی است و مسوولین باید به این موضوع توجه داشته باشند که امروز در یک جنگ ترکیبی قرار داریم.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری بهار جاودانه، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی در جمع علما و طلاب که در مدرسه فیضیه قم برگزار شد گفت: عددسازی ها و قیمت گذاری ارز در کانال ها جلوه ای از جنگ اقتصادی است و مسوولین باید به این موضوع توجه داشته باشند که امروز در یک جنگ ترکیبی قرار داریم و دشمن نمی خواهد آرامش در کشور پایدار باشد.

رییس جمهور بیان کرد: 62 میلیون نفر در کشور از کالابرگ استفاده کردند که این امر نشان از توجه دولت به سفره مردم است و امروز جنگ روانی و رسانه ای علیه دولت و کشور وجود دارد، اما به لطف خدا بینی آنان به خاک مالیده خواهد شد.

رییس جمهور افزود: دولت در زمینه توجه به اقشار محروم و کم درآمد اهتمام ویژه ای دارد و در ابتدای دولت تلاش کردیم 5 هزار روستا که دارای تنش آبی هستند مشکلات شان حل شود که این امر محقق شد.

حجت الاسلام رییسی گفت: نگاه ما باید به موضوعات بر اساس عقلانیت انقلابی باشد و نباید به نسخه های غربی و شرقی توجه داشت چرا که در گذشته از همین نقطه کشور دچار مشکلات شده است.

رییس جمهور بیان کرد: آنچه می تواند سعادت ما را تضمین کند، تاکید بر اصولی است که حوزه علمیه و علمای دین بر آن توجه دارد.

وی با بیان اینکه فاضل حوزوی با شناخت درست نیاز های جامعه در عرصه های مختلف نقش آفرین، مسوولیت پذیر و خطر پذیر است افزود: باید در جبهه های نبرد نظامی و فرهنگی و اقتصادی در میدان حضور داشته باشیم.

رییسی تاکید کرد: عالم دینی رسالت تعلیم و تعدیل دارد و هم اهل آموختن دانش و هم در عرصه دانش افزایی است در عین حال که باید به موضوع عدالت در تمامی عرصه ها نیز توجه کرد.

رییس جمهور گفت: علمای انقلابی ما باید به روز و به هنگام و با انقلاب اسلامی ایران همراه باشند.

وی افزود: دولت ضمن جبران عقب ماندگی ها تلاش دارد تا ریل گذاری صورت گرفته در بیانیه گام دوم انقلاب را دنبال کند.

حجت الاسلام رییسی افزود: برخی ها در دولت ها شعاری مطرح می کنند، اما گفتمان ندارند و گفتمان باید در جان مردم جای بگیرد و این گفتمان شاخص هایی دارد که بر اساس انقلاب اسلامی تعیین می شود.

رییسی بیان کرد: راهکار رفع مشکلات فرهنگی نگاه در فرهنگ اسلامی و در عرصه اقتصاد توجه به اقتصاد مقاومتی است که این امر برای کشور نجات بخش است.

وی با بیان اینکه من یک طلبه هستم و رسالت من انجام وظیفه شرعی و عدالت است افزود: امروز توجه به داشته ها در عرصه های مختلف بسیار مهم است و ما از ابتدای دولت این وعده را با مردم داشتیم که نگاه مان همراه با عقلانیت انقلابی باشد.

حجت الاسلام رییسی افزود: دنیا رویکرد دولت قبل و دولت فعلی را درک کرده و پشتوانه ما دین و ارزش های دینی و خانواده های معظم شهدا هستند.

وی اضافه کرد: در ابتدای دولت در شورای انقلاب فرهنگی تصویب شد که سند 2030 لغو شود، اما 27 سند دیگر نیز بود که ابلاغ نشده بود و اولین سندی که امضا کردم لغو اجرای سند 2030 بود و این نگاه را در مجمع عمومی سازمان ملل تبیین کردم و گفتیم که چرا ما بر روی این سند حرف و منطق داریم و بیان شد که ما بر اساس اسناد تبیینی خود عمل می کنیم و هر چند که از تجربه دیگران استفاده می کنیم، اما نسخه خود را دنبال خواهیم کرد و هرگز از نسخه های دیگران بدون مطالعه و تحقیق پیروی نمی کنیم.

رییس جمهور بیان کرد: در ماه های ابتدایی دولت سیزدهم عده ای به ما می گفتند که چگونه می خواهید مسیر را ادامه دهید که خوشبختانه این امر محقق شد.

وی اضافه کرد: دولت هر آنچه که موجب بروز تورم می شود را مورد توجه دارد و تلاش می شود تا کنترل های لازم برای رفع نگرانی ها در عرصه اقتصاد صورت بگیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز اقتصاد ایران بهبود یافته و آمار های جهانی اینگونه نشان می دهند و معتقدیم با تکیه بر ظرفیت داخل کشور می توان تحریم ها را بی خاصیت کرد و امروز می توان مدعی شد که کشورمان تحریم ها را پشت سر گذاشته است.

حجت الاسلام رییسی عنوان کرد: ما بیشترین فشار را از ناحیه دشمن در صنعت نظامی و هسته ای داشتیم که این باور ما می توانیم سبب شد توفیقات خوبی حاصل شود.

وی گفت: ما در تمام تصمیم گیری های خود در دولت نگاه ویژه ای به اقشار محروم جامعه داریم و تلاش می شود نسبت به افزایش مستمری ها و کاهش هزینه های خدمات گام برداریم.

رییس جمهور بیان کرد: امروز 100 هزار نفر از زیر پوشش کمیته امداد امام به دلیل خودکفایی مالی خارج شدند و امروز گرفته می شود پشت نوبت برای دریافت کمک های نهاد ها وجود ندارد هر چند که این به معنای رفع تمام مشکلات نیست.

وی اضافه کرد: رشد اقتصادی دولت در سال های اخیر بهبود یافته و این نشان از تولید ناخالص کشور و رشد در عرصه تولید است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عددسازی و قیمت گذاری ارز در کانال ها جلوه ای از جنگ اقتصادی است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عددسازی و قیمت گذاری ارز در کانال ها جلوه ای از جنگ اقتصادی است"، کلیک کنید.