فلسطین درد بزرگ امت اسلام است

فلسطین درد بزرگ امت اسلام است

بهار جاودانه/گیلان امام جمعه رشت، فلسطین را درد بزرگ امت اسلام دانست و اضافه کرد: درد و رنجی را که امروز مردم فلسطین تحمل می کنند، در طول تاریخ سابقه نداشته است.

آیت الله رسول فلاحتی امروز، 28 خردادماه در خطبه های نماز عید سعید قربان که در مصلای رشت برگزار شد، با بیان اینکه خدای متعال در همه حال دعای انسان ها را می پذیرد، اظهار کرد: خداوند زمان ها و مکان هایی را قرار داده که انسان ها در آن زمان ها و مکان ها بیشتر و بهتر با خدا سخن بگویند که از جمله آن عید قربان است.

وی با بیان اینکه دعاهای انسان در روز عید قربان مستجاب است، افزود: جایگاه دعا و نیایش در این روز بسیار بزرگ است و انسان باید از خدا سلامت و آسایش معنوی را طلب کند.

امام جمعه رشت در خطبه دوم به مسیله غزه اشاره کرد و گفت: امروز غزه و رفح و اردوگاه النصیرات میدانی تلخی و صحنه آتش و خون است.

آیت الله فلاحتی فلسطین را درد بزرگ امت اسلام دانست و اضافه کرد: درد و رنجی را که امروز مردم فلسطین تحمل می کنند، در طول تاریخ سابقه نداشته؛ متاسفانه در دنیایی زندگی می کنیم که سردمداران و قدرت های زر و زور مانند سگ های هار انسان های بی گناه را می کشند.

وی با بیان اینکه بیش از 37 هزار انسان بی گناه به ویژه زن و کودک زیر بمب ها و موشک های دشمنان شهید و مجروح شده اند و خانه هایشان ویران گشته، عنوان کرد: اگر کشورهای اسلام متحد می شدند و یک دهم حمایت ایران، از فلسطین حمایت می کردند، کار به اینجا نمی رسید.

نماینده ولی فقیه در گیلان اضافه کرد: آمریکا از آن سوی دنیا آمده و دستور کشتار انسان ها را به اسراییل می دهد و امیدواریم این غده سرطانی به زودی نابود شود.

وی با بیان اینکه تبلیغات نامزدها آغاز شده و بعضا شاهد برخی بد اخلاقی ها هستیم، خاطرنشان کرد: نامزدهای تایید شده شورای نگهبان مورد احترام آحاد جامعه هستند و نباید نسبت به هم بداخلاقی کنند.

امام جمعه رشت با اشاره به امنیت و آرامش کشور در همه فراز و نشیب های تاریخ انقلاب، یادآور شد: کشور حتی پس از شهادت رییس جمهور نیز آرامش خودش را حفظ کرد و لذا از نامزدها انتظار داریم با بداخلاقی ها، پرونده خودشان را سیاه نکنند.

آیت الله فلاحتی از نامزدهای منتخب خواست به فکر مشکلات اقتصادی و فرهنگی مردم باشد و تاکید کرد: مردم در میدان هستند و اکنون وظیفه مسیولان است که فکری برای دردها و گرفتاری های مردم کنند.

پایان خبر بهار جاودانه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فلسطین درد بزرگ امت اسلام است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فلسطین درد بزرگ امت اسلام است"، کلیک کنید.