فیلم| یادی از «پیروز» در نخستین سالگرد مرگش

فیلم| یادی از «پیروز» در نخستین سالگرد مرگش

آفتاب نیوز :

علیرضا شهرداری، فعال محیط زیست که مراقبت از پیروز یوزپلنگ ایرانی را بر عهده داشت، همزمان با نخستین سالگرد مرگ پیروز ویدیویی در حساب کاربری اینستاگرام خود منتشر کرده است، که از مروری بر آلبوم عکس های خود او با پیروز است و با قطعه ای موسیقی از علیرضا قربانی همراهی می شود.

علیرضا شهرداری در ذیل این ویدیو نوشت: یک سال گذشت اینکه بر من چه گذشت هنوز نتونستم با کلماتی که در فارسی داریم جمله ای براش بسازم که گویای حال واقعی من باشه.

در یک سال گذشته بیشتر تنهایی رو تجربه کردم که اگر برای امرار معاش نیازی نداشتم از خونه بیرون نمیومدم.
تلخ ترین تجربه زندگیم بود در بدترین بدترین بدترین شرایط.

بعد از بیست روز تنهایی مطلق به اجبار زدم بیرون و اولین برخورد را با راننده وانتی داشتم در اتوبان امام رضا که پیرمرد نگاهی کرد و گفت تروخدا بزن کنار میخوام دستات رو ببوسم و کمی رنگ به زندگیم پاشیده شد و در این مدت لطف و محبت بسیار زیاد شما عزیزان باعث شد سعی کنم ادامه بدم، سفر رفتم، پروژه حافظت میش مرغ، کلاس های حفاظتی و و و گاهی خوندم، گاهی میهمانی رفتم، گاهی گاهی خندیدم گاهی رقصیدم، اما ته دلم درست زمانی که مشغول رقص و سرخوشی بودم درد داشتم و در همان لحظه بغض گلوم رو می فشرد و من تلاش میکردم که قورتش بدم.

خلاصه اینکه من تلاشم رو کردم، اما حالم خوب نشد که نشد و این داستان مفصله.
چقدر دروغ شنیدم و چقدر تهمت و هنوز هم هستن بیمارانی که در تلاش برای تخریبن.

بگذریم یادمون باشه پیروز رسالتش که اطلاع رسانی در مورد حال خراب حیات وحش و انقراض یوزپلنگ بود رو به گوش تمام ایرانی های کل جهان رسوند.

یادتون باشه هنوز جاده مرگ که جان چندین یوز رو گرفت هست. یادتون باشه هنوز دام و دامدار و سگ گله در زیستگاه یوزپلنگ وجود داره.

همون دامدار هایی که سال گذشته آذر و توران را بی مادر کردن و اسارت شد سرنوشتشون، و از سرنوشت مادرشون هم هیچ خبری نشد.
بیش از بیست سال برای حفاظت یوزپلنگ هزینه شد و هر سال از سال قبل بدتر شد

دیگه یزد یوز نداره، دیگه کرمان یوز نداره، دیگه پارک ملی کویر یوز نداره و… همین تعداد انگشت شمار باقی مانده هم با مشکلات بیست سال قبل رو به رو هستن.

حرف آخر اگر چند ده یوزپلنگ در اسارت متولد بشن اهمیت زیست محیطیشون به انداره دو فرد یوز که در طبیعت وحش متولد بشن و به بقای یوز در طبیعت کمک کنن نیست.

حواسمون به زیستگاه باشه که اگر بود کوشکی از زیستگاه دزدیده نمیشد، که اگر بود دلبر از زیستگاه دزدیده نمیشد، که اگر بود ایران از زیستگاه قاچاق نمیشد، که اگر بود آذر و توران قربانی نمیشدن که اگر بود شتر و دام و دامدار و سگش توی دل تنها زیستگاه باقی مانده در خطر ترین گربه سان بزرگ جثه جهان جولان نمیدادن و جاده و یوز هایی که کشته و قاچاق شدن و خبر دار نشدیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فیلم| یادی از «پیروز» در نخستین سالگرد مرگش" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فیلم| یادی از «پیروز» در نخستین سالگرد مرگش"، کلیک کنید.