قالیباف: برای «جهش اقتصادی» مشکلی نداریم/ رییس دولت نباید ایده ها را تمرین کند

پنجمین روز تبلیغات تلویزیونی داوطلبان ریاست جمهوری؛

قالیباف: برای «جهش اقتصادی» مشکلی نداریم رییس دولت نباید ایده ها را تمرین کند

کاندیدای چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری با بیان این که «مجلس یازدهم قانون نظام تامین مالی را تصویب کرد»، گفت: برای جهش اقتصادی از جهت وجود قانونی مشکلی نداریم و برنامه هفتم هم آماده است.

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری بهار جاودانه، محمدباقر قالیباف جمعه 25 خرداد 1403 با حضور در برنامه تلویزیونی «میزگرد اقتصادی»، اظهار کرد: با وجودی که بحث ها انتقادی است اما یادمان نرود که انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی افتخارات بزرگی آفریده و در حوزه مسایل گفتمانی، قدرت نظامی و نرم و مردم سالاری دینی و کشوری مستقل هستیم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: در دهه گذشته رشد اقتصادی کمتر از یک درصد و رشد نقدینگی 26 درصد شد این بدان معناست که دخل و خرج خانواده ایرانی به هم نمی خورد و نمی تواند نیازهای ضروری را تامین کنند به خصوصی برای کسانی که درآمد ثابت دارند. نتیجه آن می شود که آن ها خدمات جانبی شان مثل سلامت، معیشت و آموزش و اوقات فراغت را از دست می دهند.

قالیباف بیان کرد: با این وضعیت در پارس جنوبی با افت فشار مواجه هستیم به طوری در سال 1420 در پارس جنوبی دیگر دسترسی کامل و استخراج نداریم و چند سال آینده ظرفیت به نصف می رسد؛ در نتیجه باید بیش از 31 میلیارد دلار برای واردات گاز بدهیم تا وضعیت فعلی را حفظ کرد.

وی تاکید کرد: دیگر نمی توان آزمون و خطا کرد. مدیریت قوی اساس کار است و رییس دولت نباید ایده ها را تمرین کند و کارنامه و تجربه کامل نداشته و آگاه نباشد و اقتدار لازم و تصمیم گیری در شرایط سخت نداشته باشد.

قالیباف تاکید کرد: رییس دولت باید بگوید در برنامه هفتم بگوید چه چیزی روی زمین و سفره مردم دارد و وضعیت زیرساخت و پیشرفت و تولید چه می شود و چه آثاری در سفره مردم دارد همچنین باید اصلاحات اقتصادی داشت که بخشی از آن ریشه در مسایل داخلی و بخشی خارجی دارد البته که بخشی به فشار تحریم های اقتصادی برمی گردد اما بخشی از اشکال به خاطر عملکرد ها و بی تدبیری و بی عرضگی ها دارد که باعث فساد و حیف شدن سرمایه ها می شود.

وی ادامه داد: اگر نتوان با روش و ابزار مشخص و مدیریت قوی به راه حل درست رسید یعنی فرصت را از دست دهیم و این ظلم به مجموعه است.

قالیباف تاکید کرد: برای رسیدن به نقطه مطلوب باید مهار تورم و رشد اقتصادی را انجام داد. در مهار تورم دو موضوع مهم کسری بودجه و ناترازی بانکی داریم که باید چاره اندیشی شود.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به تغییر قانون بانک مرکزی و برنامه هفتم توسعه گفت: این قوانین می تواند در حوزه کسری بودجه و ناترازی بانکی مشکلات را رفع کند؛ البته اجرای این موارد به مدیر قوی، آشنا و آگاه نیاز دارد وگرنه یک کاغذی بیش نیست.

قالیباف همچنین با بیان این که «مجلس یازدهم قانون نظام تامین مالی را تصویب کرد»، افزود: برای جهش اقتصادی از جهت وجود قانونی مشکلی نداریم و برنامه هفتم هم آماده است.

وی در عین حال گفت: 6 برنامه قبلی زیر 30 درصد اجرا شده است؛ لذا احتیاج به مدیر قوی برای اجرای قانون برنامه داریم.

قالیباف گفت: می گویند این کار را می کنیم اما در 45 سال گذشته کارنامه ای دارید که کاری انجام دادید؟ ما نمی توانیم ریسک کرده و آزمون و خطا کنیم؛ بنده متعهد به ایجاد تحول هستم.

حسین حسین زاده بحرینی، دانش جعفری و آل اسحاق به عنوان کارشناسان برنامه و مجید شاکری و سیدامیر صیاح به عنوان مشاوران محمدباقر قالیباف در این نشست حضور داشتند.

خبر در حال تکمیل…

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قالیباف: برای «جهش اقتصادی» مشکلی نداریم/ رییس دولت نباید ایده ها را تمرین کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قالیباف: برای «جهش اقتصادی» مشکلی نداریم/ رییس دولت نباید ایده ها را تمرین کند"، کلیک کنید.