قیمت دلار 59 هزار تومانی جعلی است!

در شرایطی که کشور در حال برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان است، برخی از سایت ها و کانال های تلگرامی در روز تعطیل با انتشار اخباری تایید نشده درباره قیمت دلار و با القای افزایش قیمت در حال دمیدن در انتظارات تورمی هستند.

خبرگزاری حامی دولت: قیمت دلار 59 هزار تومانی جعلی است!

آفتاب نیوز :

خبرگزاری بهار جاودانه نوشت: برخی کانال های تلگرامی که اخبار مرتبط با ارز را پوشش می دهند امروز در حالی که بازار تعطیل است، سعی در القای افزایش نرخ دلار را دارند. این قیمت های کذب در حالی امروز منتشر میشود که طبق گفته کارشناسان و مسوولان در سیاست های ارزی و همچنین بنیاد اقتصادی کشور تغییری نداشته ایم و احتمال افزایش نرخ ارز به طور کلی رد می شود.

تحلیل گران اقتصادی این اقدام را با توجه به سیگنال های مثبت بازار و عدم اتفاقی موثر طی روز های اخیر، هدفمند دانسته و به قصد بهره برداری سیاسی پس از انتخابات توصیف می کنند.

خبرگزاری حامی دولت: قیمت دلار 59 هزار تومانی جعلی است!

نکته قابل توجه این است که هدف اصلی بانک مرکزی تثبیت اقتصادی است و این بانک همچنان سیاست های خود را با قدرت پیگیری می کند، در نتیجه تغییری در سیاست بانک مرکزی دیده نمی شود، ضمن این که شرایط این بانک نیز تغیری نکرده است.

دو عامل موجب خواهد شد تا نرخ ارز روند کاهشی را ادامه دهد، عامل اول این است که شرایط و سیاست های بانک مرکزی تغییری نکرده است و این بانک مصمم است تا نرخ ارز را تثبیت کند، دوم این که ریسک های سیاسی و نگرانی های امنیتی در حال مرتفع شدن است.

خبرگزاری حامی دولت: قیمت دلار 59 هزار تومانی جعلی است!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت دلار 59 هزار تومانی جعلی است!" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت دلار 59 هزار تومانی جعلی است!"، کلیک کنید.