محور اصلی «برنامه ملی ورزش همگانی» رایگان سازی ورزش است

محور اصلی «برنامه ملی ورزش همگانی» رایگان سازی ورزش است

بهار جاودانه/آذربایجان شرقی مدیرکل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به تدوین برنامه ملی توسعه و تعمیم ورزش همگانی در کشور گفت: خانواده محور اصلی در این برنامه بوده و هدف از آن مردمی و رایگان سازی ورزش است.

علیرضا کلانتری در نشست ملی هم اندیشی روسای گروه های توسعه ورزش همگانی و روستایی سراسر کشور در تبریز با اشاره به تدوین برنامه ملی توسعه و تعمیم ورزش همگانی در کشور اظهار کرد: در 2 سال گذشته بر روی این برنامه ملی کار انجام شده و پس از بررسی مشکلات و چالش های حوزه ورزش همگانی در کشور، تصویب شده است.

وی با اشاره به اینکه تصویب کلیات سند پیشرفت ورزش کشور، بیان کرد: این سند آغازی است بر پایان بی برنامگی در ورزش کشور است و اولویت اصلی این سند، ورزش همگانی و مردمی سازی و رایگان سازی ورزش است و در این راستا دستگاه های مختلفی مانند وزارتخانه آموزش و پرورش، کار تعاون و رفاه اجتماعی، بهداشت درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم تحقیقات و فناوری با وزارت ورزش و جوانان همکاری می کنند.

مدیرکل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: تمام برنامه ریزی های انجام شده در برنامه ملی توسعه و تعمیم ورزش همگانی کاملا خانواده محور است و در آن تلاش می شود حداکثر خلاقیت، ابتکار و نوآوری به کار گرفته شود تا این طرح برای همگان جذاب باشد.

کلانتری، با تاکید بر اینکه در این برنامه کمیت مدنظر نیست، ادامه داد: در این برنامه به دنبال کیفیت، تحرک و فعالیت بدنی در قالب فرهنگ سازی و نهادینه شدن در دل جامعه که خانواده در راس آن قرار دارد، هستیم و مخاطب این برنامه افرادی است که در فعالیت های ورزشی شرکت نمی کنند. 

وی با بیان اینکه ورزش همگانی اساس و پایه ورزش قهرمانی است، گفت: با توجه به افزایش افراد سالمند در جامعه، تلاش برای ایجاد زندگی باکیفیت و کم هزینه برای این افراد از جمله اهداف این برنامه است و برای موفقیت در اجرای این برنامه باید از ابزار ارتباطی و رسانه استفاده شود.

مدیرکل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه در زمان کنونی تکنولوژی و هوشمندسازی، بشر را تنبل و کم تحرک کرده است، گفت: در این برنامه اولویت اول ایجاد تحرک و فعالیت بدنی بوده و توسعه ورزش همگانی در اولویت بعدی قرار دارد.

کلانتری، با اشاره به نبود حکمرانی در ورزش کشور، ادامه داد: بر اساس این برنامه، ورزش در خدمت فرهنگ، اقتصاد، اجتماع، سیاست و امنیت قرار می گیرد و اگر این حکمرانی مطلوب بر اساس خواسته ذینفعان تعریف شود در بخش های مختلف تاثیر خود را خواهد گذاشت.

وی اضافه کرد: حکمرانی مطلوب در ورزش از مسیر توسعه همگانی ورزش می گذرد و باید ورزش، تحرک و فعالیت بدنی در جامعه نهادینه شود و چالش ها و مشکلات پیش روی آن رفع شود.

کلانتری، با اشاره به برگزاری 45 هزار رویداد ورزشی در کشور، افزود: با برگزاری این رویدادها حدود 200 هزار میلیارد ریال صرفه جویی در بخش درمان شده است و سهم ورزش همگانی در این صرفه جویی باید مشخص و تبیین شود.

مدیرکل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر توسعه ورزش همگانی گفت: تمام اقدامات انجام شده در این برنامه با اولویت قرار دادن بانوان و ایجاد دسترسی آسان، ارزان و رایگان مردم از خدمات ورزشی است.

به گزارش بهار جاودانه به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، کلانتری، با اشاره به برگزاری 45 هزار رویداد ورزشی در کشور، افزود: با برگزاری این رویدادها حدود 200 هزار میلیارد ریال صرفه جویی در بخش درمان شده است و سهم ورزش همگانی در این صرفه جویی باید مشخص و تبیین شود.

پایان خبر بهار جاودانه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "محور اصلی «برنامه ملی ورزش همگانی» رایگان سازی ورزش است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "محور اصلی «برنامه ملی ورزش همگانی» رایگان سازی ورزش است"، کلیک کنید.