مراقب باشید کلاه‌هایی از جنس حواله خودرو سرتان نرود

مراقب باشید کلاه‌هایی از جنس حواله خودرو سرتان نرود

بهار جاودانه/مرکزی رئیس دادگستری شهرستان زرندیه نسبت به کلاهبرداری‌های جدید پیامکی هشدار داد و به شهروندان توصیه کرد که از خرید و فروش غیر قانونی هرگونه حواله خودرو جدا خودداری کنند.

موسی زارعی بهار جاودانه در گفت‌وگو با بهار جاودانه، اظهار کرد: کلاهبرداران و سودجویان از هر فرصت و بهانه‌ای برای تحقق اهداف مجرمانه خود استفاده می‌کنند. براین اساس مردم باید مراقب باشند تا در دام این افراد گرفتار نشوند.

وی گفت: مردم هوشیار باشند و به هیچ عنوان به تبلیغات بی‌نام و نشان فضای مجازی و تماس‌ها و پیام‌های ناشناس اعتماد نکنند. حتی اگر این افراد مشخصات هویتی و دیگر اطلاعات شخصی افراد را در اختیار داشتند بازهم نباید به آنان اعتماد کرد، چرا که هیچ سازمان رسمی و حاکمیتی با شماره شخصی با افراد تماس نمی‌گیرد و برایشان پیامک ارسال نمی‌کند.

وی از مردم خواست با توجه به هشدارها و پیام هایی که ‌جنبه پیشگیری دارد در خصوص معاملات مالی و حوزه مسکن و خودرو فریب نخورده و اجازه ندهند در این خصوص پرونده قضائی تشکیل شود.

رئیس دستگاه قضائی زرندیه  با اشاره به دستگیری و تعیین تکلیف متهمی که اقدام به کلاهبرداری گسترده از طریق فروش حواله‌های واهی خودرو به شهروندان کرده بود، در خصوص جزئیات این موضوع گفت: طی چند ماه اخیر فردی با هویت مشخص با اقدامات متقلبانه و فرآیندی پیچیده اقدام به جلب اعتماد و متعاقبا کلاهبرداری از تعداد کثیری از شهروندان در شهرستان‌های ساوه و زرندیه کرده بود که پس از تشکیل پرونده قضایی در مدت اندکی دستگیر شد و اقدامات قضایی و انتظامی جهت کشف اموال و جلوگیری از تضییع حقوق مالباختگان در حال انجام است.

وی به شهروندان توصیه کرد که از خرید و فروش غیر قانونی هرگونه حواله خودرو جدا خودداری کنند.

زارعی بهار جاودانه در ادامه با اشاره به اینکه اقدامات مهمی با وجود کمبود نیرو در دادگستری زرندیه انجام می‌شود و در حال حاضر پرونده‌های مسن و معوق نداریم، گفت: در شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان، اصل بر پیشگیری است و براین اساس سازوکارهای پیشگیرانه اتخاذ می شود.

وی با بیان اینکه بنای کار دستگاه قضا مچ گیری نیست، تصریح کرد: تعامل و هم افزایی با مجموعه‌های مختلف و دستگاههای اجرایی بر اجرای دقیق قانون و تکالیف قانونی وجود داشته و به هیچ وجه قصد مچ‌گیری نداشتیم اما اگر جرمی واقع شود با جدیت برخورد می‌کنیم.

وی با بیان اینکه سالم سازی محیط دستگاه قضایی به طور مستمر مورد رصد قرار می‌گیرد و اگر تخلفی رخ دهد قاطعانه برخورد شده است، افزود: برخورد با متخلفین امینت و جرائم خشن در دستور کار است و از همان ابتدای تشکیل پرونده بطور قاطعانه تا حصول نتیجه و صدور رای بدون تبعیض با مجرمین برخورد می‌شود.

پایان خبر بهار جاودانه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مراقب باشید کلاه‌هایی از جنس حواله خودرو سرتان نرود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مراقب باشید کلاه‌هایی از جنس حواله خودرو سرتان نرود"، کلیک کنید.