مرگ 1164 نفر بر اثر حوادث رانندگی طی دو سال در تهران

مرگ 1164 نفر بر اثر حوادث رانندگی طی دو سال در تهران

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری تهران گفت: در سال 1401 در شهر تهران تعداد 540 نفر و در سال 1402 تعداد 624 نفر در اثر تصادفات ناشی از رانندگی فوت کردند.

به گزارش بهار جاودانه، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری تهران از برگزاری نشستی با حضور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با موضوع نصب به روز رسانی و توسعه سامانه های ثبت تخلفات رانندگی در سطح استان تهران خبر داد.

«نیکوکار» در دیدار با معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: متاسفانه در سال 1401 در شهر تهران تعداد 540 نفر و در سال 1402 تعداد 624 نفر در اثر تصادفات ناشی از رانندگی فوت کردند که این آمار حکایت از افزایش 16 درصدی متوفیان دارد.

وی افزود: در فروردین سال 1402 تعداد 52 نفر و در فروردین سال جاری تعداد 55 نفر از شهروندان در شهر تهران بر اثر رانندگی فوت شده اند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری تهران گفت: دادگستری استان تهران بر اجرای کامل و جامع قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی با توجه به تقسیم کار قانونی و تکالیف و وظایف ارجاعی تاکید دارد.

وی بیان کرد: در ماده 3 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، تهیه و نصب و نگهداری تجهیزات الکترونیکی از قبیل عکس برداری، فیلمبرداری و سامانه های ماهواره ای و نظایر آن جهت ثبت و کنترل عبور و مرور در شهرها را به عهده شهرداری ها قرار داده است، ضرورت دارد شهرداری تهران در بروز رسانی و تعمیر و نگهداری این نوع تجهیزات کوشا باشد.

نیکوکار گفت: به استناد ماده 28 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، راهنمایی و رانندگی مکلف است امکان دسترسی رانندگان و مالکان به صورت وضعیت وسایل نقلیه را از طریق شبکه های تارنما یا تلفن گویا فراهم سازد و از طریق پست یا سامانه های الکترونیکی و مخابراتی سالانه به مالکان وسایل نقلیه صورت وضعیت تخلفات و عنوان جرایم وسیله نقلیه متعلق به آن ها را اعلام کنند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری تهران گفت: ارسال پیامک از سامانه های راهور به راننده متخلف بیانگر این است که پلیس بر رفتار ترافیکی وی نظارت دارد. به این ترتیب افراد ملزم به رعایت و مقررات راهنمایی و رانندگی خواهند شد و به مرور زمان در این زمینه فرهنگ سازی شکل می گیرد.

هرمزی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ضمن استقبال از اقدامات دادگستری استان تهران در موضوع تصادفات بیان داشت: در حوزه حمل و نقل و ترافیک و بخصوص موضوع سامانه های ثبت تخلفات رانندگی عقب افتادگی هایی وجود دارد که در صدد جبران آن ها هستیم و در راستای خرید و نصب دوربین های جدید و به روز رسانی دوربین های سابق به گونه ای اقدام خواهد شد که تا چند ماه آینده تعداد 400 دستگاه دوربین بصورت آنلاین تخلفات رانندگی را رصد و ثبت خواهند کرد.

233233

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مرگ 1164 نفر بر اثر حوادث رانندگی طی دو سال در تهران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مرگ 1164 نفر بر اثر حوادث رانندگی طی دو سال در تهران"، کلیک کنید.