مصوبه جدید بهره مندی دانش آموزان از «تک ماده» برای 4 درس «نهایی» + جزییات

مصوبه جدید بهره مندی دانش آموزان از «تک ماده» برای 4 درس «نهایی» + جزییات

بنابر اعلام معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش، با توجه به مصوبه جدید شورای عالی آموزش و پرورش، از این پس برای فارغ التحصیلی دانش آموزان، چنانچه آخرین نمره دانش آموزی در 4 عنوان درس «نهایی» (از مجموع دروس دوره دوم متوسطه) حداقل 7 و معدل کل آن نیز بیش از 10 باشد (حدنصاب قبولی را در 4 عنوان درسی نهایی کسب نکرده باشد) می تواند با استفاده از تبصره و یا همان «تک ماده» فارغ التحصیل شود.

محمدمهدی کاظمی در گفت وگو با بهار جاودانه، در خصوص مصوبه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش برای موافقت با «حذف شرط دو عنوان درس نهایی و دو عنوان درس غیر نهایی از آیین نامه آموزشی دوره دوم متوسطه نظری» اظهار کرد: بر اساس این مصوبه، دانش آموزان می توانند برای چهار عنوان درس نهایی که نصاب قبولی را کسب نکرده اند از «تبصره»، استفاده کنند.

وی در ادامه افزود: بر اساس آیین نامه آموزشی گذشته، در صورتی که دانش آموزی دو عنوان درس «نهایی» و دو درس «غیرنهایی» را نمره زیر 10 و بالای 7 (بین 7 تا 10) کسب می کرد، با شرط داشتن معدل بالای 10 می توانست با استفاده از تبصره، فارغ التحصیل شود.

عضو شورای عالی آموزش و پرورش ادامه داد: با توجه به اینکه عمده دروس پایه های دهم و یازدهم نیز نهایی شده، معاونت آموزش متوسطه پیشنهاد داد تا 2 عنوان دروس «غیرنهایی» هم «نهایی» منظور شود؛ بدین ترتیب با موافقت کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش، مقرر شد دانش آموزان بتوانند جهت فارغ التحصیلی، برای 4 عنوان درس نهایی از این تبصره استفاده کنند.

بنابر اظهارات کاظمی، این مصوبه جدید از سال تحصیلی 1403-1402 اجرا می شود و دانش آموزان، در امتحانات خرداد ماه از مزایای این مصوبه بهره مند می شوند.

وی با تاکید بر اینکه این بند صرفا برای فارغ التحصیلی دانش آموزان است افزود: بنابراین پایه دوازدهمی ها و دانش آموزان دوره دوم متوسطه بزرگسالان، از راه دور و داوطلب آزاد، می توانند از سال تحصیلی فعلی از این تبصره استفاده کنند.

به گزارش بهار جاودانه، کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش با درخواست معاونت آموزش متوسطه مبنی بر حذف شرط دوعنوان درس نهایی و دو عنوان درس غیرنهایی از مفاد تبصره1 ماده 82 آیین نامه آموزشی دوره دوم متوسطه روزانه و تبصره1ماده66 آیین نامه آموزشی دوره دوم متوسطه بزرگسالان، آموزش از راه دور، ایثارگران و داوطلبان آزاد داخل کشور، موافقت کرد.

باید افزود که مصوبه کمیسیون معین به اطلاع اعضای شورای عالی آموزش و پرورش می رسد و چنانچه ظرف مدت دو هفته نظر مخالفی ارایه و مطرح نشود، به منزله مصوبه شورای عالی تلقی و به وزارت آموزش و پرورش جهت اجراء ابلاغ می شود.

پایان خبر بهار جاودانه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مصوبه جدید بهره مندی دانش آموزان از «تک ماده» برای 4 درس «نهایی» + جزییات" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مصوبه جدید بهره مندی دانش آموزان از «تک ماده» برای 4 درس «نهایی» + جزییات"، کلیک کنید.