معاملات سرپایی مسکن در منطقه 22 تهران!

معاملات سرپایی مسکن در منطقه 22 تهران!

به گزارش بهار جاودانه ؛داود بیگی نژاد در گفت وگویی درباره تکالیف شده برای سایت ها و پلت فرم های اینترنتی برای قانون جدید ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره اظهار داشت: سایت ها و پلت فرم های خرید و فروش مسکن باعث بدنامی مشاوران املاک شده اند و هر تخلفی که در این سایت ها رخ می دهد مردم به پای مشاوران املاک می نویسند درحالی که عده ای در این فضا در حال فعالیت هستند که از مشاوران املاک نیستند و مجوز فعالیت ندارند.

ایلنا در خبری نوشت:وی ادامه داد: پیشنهاد و درخواست ما این بوده که سایت های اینترنتی فعال در این حوزه به نحوی فعالیت کنند که تنها دو طیف مشاوران املاک مجاز یا مالکان ملک بتوانند وارد این سایت ها شوند و فعالیت کنند و امکان درج آگهی را داشته باشند.

نایب رییس مشاوران املاک استان تهران با بیان اینکه با این اقدام تنها افرادی که قابلیت پیگیری و مسیولیتی در قبال انتشار آن آگهی را دارند می توانند در این سایت نسبت به درج آگهی ها اقدام کنند، گفت: در این صورت از انتشار آگهی های فیک و جعلی گرفته می شود. همچنین اگر تخلفی هم صورت بگیرد در این شرایط امکان پیگیری وجود دارد چراکه مشاور املاک یا مالک که آگهی را منتشر کرده در دسترس و شناسایی شده هستند و امکان پیگیری ها و برخوردهای لازم وجود دارد.

بیگی نژاد افزود: همواره مشاوران املاک متهم به قیمت سازی ها در بازار مسکن از طریق انتشار آگهی های جعلی می شوند که در این صورت می توان بررسی کرد که واقعا مشاوران املاک مجاز تاثیری در قیمت های بازار مسکن دارند؟ از سوی دیگر می توان اقدامات افراد غیرمجاز در بازار مسکن را محدود کرد.

وی تاکید کرد: سیاست گذاران و متولیان دولتی بازار مسکن باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند و این ابزاری برای کنترل بازار مسکن هم محسوب می شود.

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران گفت: امروز شاهد معاملات سرپایی در بازار مسکن هستیم بطوریکه افرادی بدون داشتن هیچ مجوزی و حتی بدون داشتن مکان فیزیکی بر روی چهارپایه ای در منطقه 22 تهران معاملات مسکن را انجام می دهند. جالب اینکه این معاملات در هیچ اسنادی ثبت نمی شوند و بر روی یک کاغذ به آن اعتبار حقوقی هم می دهند.

وی ادامه داد: ماهیت این افراد دلال مسکن است و هیچ مجوزی برای کار در مشاوران املاک ندارند.

217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معاملات سرپایی مسکن در منطقه 22 تهران!" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معاملات سرپایی مسکن در منطقه 22 تهران!"، کلیک کنید.