هشدار هواشناسی برای پنجشنبه؛ رگبار و رعد و برق در 20 استان/ گرمای این شهر به 42 درجه خواهد رسید

هشدار هواشناسی برای پنجشنبه؛ رگبار و رعد و برق در 20 استان/ گرمای این شهر به 42 درجه خواهد رسید

به گزارش بهار جاودانه ،صادق ضیاییان، مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: امروز دوم خرداد، شدت بارش های بهاری در شمال غرب و غرب کشور و دامنه های جنوبی البرز مرکزی و غربی است.

فارس در خبری نوشت:وی ادامه داد: روز آینده سوم خرداد در استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گیلان ، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، نیمه شرقی کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان رضوی، همدان، شمال استان مرکزی، قم، شمال اصفهان و خراسان جنوبی رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در برخی نقاط خیزش گرد و خاک داریم.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز جمعه چهارم خرداد و روز شنبه پیش رو در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، قزوین، زنجان، البرز، تهران، سمنان، خراسان رضوی، شرق همدان، نیمه شمالی اصفهان، قم و استان مرکزی رگبار و رعد و برق وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ داریم.

ضیاییان گفت: روز یکشنبه پنجم خرداد از شدت بارش ها کاسته شده و بارش های رگباری در شمال غرب سواحل خزر و دامنه های جنوبی البرز مرکزی خواهیم داشت. وی افزود: در 5 روز آینده وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا در نیمه شرقی کشور به ویژه زابل و برخی مناطق جنوب کشور پیش بینی می شود.

باد شدید در پایتخت و گرمای 42 درجه در اهواز

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 42 درجه بالای صفر گرم ترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 6 درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان است.ضیاییان درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: در حال حاضر آسمان تهران ابری و نیمه ابری همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید داریم روز آینده نیز همین شرایط جوی در پایتخت حاکم است، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 28 و 18 درجه خواهد بود.

هشدار هواشناسی درباره پرواز بالگرد و هواپیماهای سبک در 2 روز آینده

وی ضمن اشاره به صدور هشدار نارنجی توسط سازمان هواشناسی، اضافه کرد: روز پنج شنبه 1403/03/03 تا جمعه 1403/03/04 رگبار باران، رعدو برق، تگرگ، مه، صاعقه و وزش باد نسبتا شدید تا شدید در برخی مناطق کشور داریم؛ این شرایط جوی روز آینده در نیمه شمالی استان های آذربایجان غربی و سمنان و ارتفاعات آذربایجان شرقی، حاکم است.مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز جمعه 1403/03/04 نیز همین شرایط جوی در آذربایجان شرقی، نیمه شمالی آذربایجان غربی، نیمه جنوبی اردبیل، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات در استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان حاکم است.

به گفته ضیاییان در این راستا اختلال در ناوگان حمل و نقل، کاهش دید، لغزندگی جاده ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه های فصلی، صاعقه، رخداد تگرگ، خسارت به سازه های موقت از جمله بنرها، داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی، اختلال در ناوگان حمل و نقل و در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ و خسارت به محصولات باغی و زراعی و احتمال ریزش سنگ در گردنه ها پیش بینی می شود.

وی افزود: در این راستا توصیه می شود پرهیز از سفرهای غیرضروری، خودداری از پروازهای ورزشی و تفریحی، بالگرد و هواپیماهای سبک، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از فعالیت های کوهنوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه های موقت، لایروبی کانال ها و آب روها و به ویژه در نواحی سردسیر کنترل دما و رطوبت در سالن های پرورشی و استفاده از محلول های ضد تنش در گیاهان باغی و زراعی در دستور کار باشد.

233217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار هواشناسی برای پنجشنبه؛ رگبار و رعد و برق در 20 استان/ گرمای این شهر به 42 درجه خواهد رسید" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار هواشناسی برای پنجشنبه؛ رگبار و رعد و برق در 20 استان/ گرمای این شهر به 42 درجه خواهد رسید"، کلیک کنید.