واریز 6800 میلیارد تومان احکام جزای نقدی به خزانه – خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان

واریز 6800 میلیارد تومان احکام جزای نقدی به خزانه - خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری بهار جاودانه، احمد اصانلو افزود: سازمان تعزیرات صرفاً یک مرجع رسیدگی به تخلفات است یعنی اگر نظارت، بازرسی و کشف و رسیدگی به تخلف را چهار حلقه اصلی تنظیم بازار بدانیم، سه حلقه وظیفه سازمان تعزیرات حکومتی نیست و متولی اصلی نظارت و کشف بازرسی با اتاق اصناف، سازمان حمایت و وزارت جهاد کشاورزی است و سازمان تعزیرات حکومتی صرفاً یک مرجع برای رسیدگی به تخلفات است که بر اساس گزارش دستگاه های یاد شده، حکم صادر می کند.

وی ادامه داد: سازمان تعزیرات حکومتی در راستای کمک به دستگاه های متولی نظارت و حمایت از حقوق مردم و با رویکرد کار جهادی، به صورت میدانی برای کشف تخلف حضور پیدا کردیم و روسای شعب در قالب گشت های مشترک نظارت به عمل آورند که در پیشگیری و مبارزه با تخلفات گران فروشی و احتکار تاثیر بسیاری داشت.

اصانلو با اشاره به اقدام سازمان تعزیرات حکومتی در راستای حمایت از تولید، گفت: در راستای حمایت از تولید و تحقق شعار سال، قرارگاه تحقق شعار سال تشکیل داده شد که در این قرارگاه، واحدهای تولیدی که پرونده تعزیراتی داشتند و رای هایی داشتند که ممکن بود در امر تولید آن ها خللی ایجاد کند، به نحوی مدیریت شد که از ظرفیت های تولید استفاده شود و علاوه بر اجرای رای، به تولید آسیبی وارد نشود و مساعدت های قانونی شامل حال آنها شد که نتیجه اش رشد تولید و ایجاد اشتغال بود.

وی افزود: در سال گذشته برنامه ریزی ویژه ای در راستای اجرای احکام صورت گرفت. پرونده هایی که سال ها به رغم تکلیف قانونی اجرا نشده بود، با مدیریت صحیح اجرا شد. همچنین در مجموع اجرای احکام جزای نقدی باید هزار و 800 میلیارد تومان به خزانه دولت واریز می شد که این امر صورت نگرفته بود، اما با کار جهادی و بهبود عملکرد 6 هزار و 800 میلیارد تومان به خزانه واریز شد، که چند برابر مبلغی بود که باید واریز می شد.

اصانلو گفت: همچنین سال گذشته اقدام ویژه ای برای تعیین تکلیف اموال تملیکی صورت گرفت و با دستور ویژه رییس قوه قضاییه و شهید جمهور، تقریباً دیگر هیچ کالای تعیین تکلیف شده ای نداریم و روال عادی کالا و طبیعی است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واریز 6800 میلیارد تومان احکام جزای نقدی به خزانه – خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واریز 6800 میلیارد تومان احکام جزای نقدی به خزانه – خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.