وقوع ۱۳۹ فقره آتش‌سوزی در جنگلهای لرستان

وقوع ۱۳۹ فقره آتش‌سوزی در جنگلهای لرستان

بهار جاودانه/لرستان مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان از وقوع ۱۳۹ فقره آتش‌سوزی در استان خبر داد.

مهدی پازوکی در گفت‌وگو با بهار جاودانه اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۳۹ فقره آتش‌سوزی در عرصه‌های جنگلی، مرتعی و مزارع کشاورزی لرستان رخ داده است.

وی افزود: از این تعداد ۸۸ فقره مربوط به جنگل و مرتع و ۵۱ فقره مربوط به مزارع کشاورزی در استان بوده است.

این مسئول با بیان اینکه ۹۹ درصد آتش‌سوزی‌ها در لرستان عمدی است، اضافه کرد: از مجموع آتش‌سوزی‌های اتفاق افتاده در استان تنها دو مورد بر اثر رعد و برق و مابقی عامل انسانی بوده است.

او گفت: تاکنون ۲۳ عامل آتش‌سوزی در استان شناسایی و به مراجع قضایی جهت سیر مراحل قانونی معرفی شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: در مجموع قریب به ۳۰۰۰ هکتار از عرصه‌های جنگلی، مرتعی و مزارع کشاورزی استان براثر آتش‌سوزی تخریب شدند.

پازوکی اضافه کرد: عمده آتش‌سوزی‌ها در شهرستان‌های چگنی، کوهدشت، پلدختر و رومشکان رخ داده است.

وی با بیان اینکه دو فروند بالگرد که مربوط به هلال‌احمر و هوا فضای سپاه است در لرستان مستقر هستند، بیان کرد: در این مدت ۴۴ پرواز در قالب ۷۳ سورتی پرواز عملیاتی اطفای حریق توسط این دو بالگرد انجام شده است.

پایان خبر بهار جاودانه 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وقوع ۱۳۹ فقره آتش‌سوزی در جنگلهای لرستان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وقوع ۱۳۹ فقره آتش‌سوزی در جنگلهای لرستان"، کلیک کنید.