پنج اصلی که بر ذهن رییسی حاکم بود

پنج اصلی که بر ذهن رییسی حاکم بود

علیرغم جایگاه بالای سیاسی، علمی، شهرت و محبوبیت خودش را هیچ می دید. مستمرا می گفت من کسی نیستم، یک طلبه ساده هستم.

به گزارش بهار جاودانه، به نقل از جهان نیوز: از دل رفتارهای آیت الله رییسی به ویژه در سه سال گذشته یعنی دوران ریاست جمهوری، روایت رهبرانقلاب پیرامون رییس جمهور شهید و گفته های اعضای دولت و خانواده ایشان می توان گفت که پنج اصل بر ذهن آیت الله رییسی حاکم بوده است:

اول؛ خدا – همه سعی رییسی این بود که جز برای رضا خدا کار نکند. رهبرانقلاب در پیام تسلیت هم فرمودند که رییسی جز به رضای خدا فکر نمی کرد. حتی سخنگوی دولت گفت که اگر کسی درباره رای آوری و دور دوم انتخابات در حضور ایشان صحبت می کرد از جلوی چشم رییس جمهور می افتاد.

دوم؛ ولی – رییسی خودش را سرباز ولایت می دانست. معاون سیاسی دفتر رییس جمهور میگوید آقای رییسی تاکید داشت که من سرباز امام خامنه ای هستم. یکی دیگر از دولتمردان نقل می کرد که رییس جمهور تمام سخنرانی های رهبری را گوش میداد و مواردی که مربوط به دولت می شد به طور جدی از وزرا و مسیولان دولت مطالبه می کرد. استقبال مردم در سفرهای استانی را هم به پای حمایت از ولایت و انقلاب می گذاشت نه محبوبیت رییس جمهور.

سوم؛ مردم – مردم برای رییسی همه چیز بودند. به میان آنها می رفت. نه تنها که از حضور بین مردم نمی ترسید که به گفته مدیرکل روابط عمومی ریاست جمهوری علاقه او نشستن با مردم بود. قشر محروم هم بیشتر دوست داشت و مشتاق خدمت به آنان بود. شبانه روز پیگیر سفره مردم بود. خودش می گفت روزی نیست که از پیگری معیشت مردم غافل باشیم. نگران مسکن مردم بود. نگران سلامت شان بود. خودش را خادم آنها می دانست. رهبرانقلاب در پیام تسلیت نوشتند که رضایت مردم برای او ارجح از همه چیز بود.

چهارم؛ شهدا – بهشتی را الگوی خود قرار داده بود. رجایی وار بر صندلی ریاست جمهوری نشست. در عزیمت اولین سفر سازمان ملل که به عنوان نماینده ایران رفت، اشک ریخت و گفت شهدا نماینده ایران هستند. بعد از بالا بردن عکس حاج قاسم گفت او همه هستی اش را داد، من فقط عکس او را بلند کردم. انقلاب و نظام و خون هایی که به پای آن و اهدافش ریخته بودند را مقدس می دانست و خودش را بدهکار می دید.

پنجم؛ تواضع – علیرغم جایگاه بالای سیاسی، علمی، شهرت و محوببیت، خودش را هیچ می دید. مستمرا می گفت من کسی نیستم، یک طلبه ساده هستم. ولایت، مردم و شهدا همه در طول خدا هستند؛ پس می توان گفت بندگی رییسی برای خدای متعال دلیل اصلی تواضع او بود. تا لحظه آخر هم خودش را مدیون لطف خدا، سرباز ولی، نوکر مردم و خادم شهدا می دانست.

پایان خبر بهار جاودانه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پنج اصلی که بر ذهن رییسی حاکم بود" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پنج اصلی که بر ذهن رییسی حاکم بود"، کلیک کنید.