پوتین به چین می رود – خبرگزاری بهار جاودانه

پوتین به چین می رود

رییس جمهور روسیه در اولین سفر خارجی بعد از آغاز دور پنجم زمامداری خود، تا دو روز دیگر عازم چین می شود.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری بهار جاودانه، «وانگ ونبین» سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز سه شنبه 25 اردیبهشت اعلام کرد که «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه به دعوت «شی جین پینگ» همتای چینی، پنجشنبه 27 اردیبهشت برای سفری دوروزه به پکن عزیمت می کند.

وی افزود: شی و پوتین در مورد همکاری در زمینه های مختلف و همچنین مسایل بین المللی و منطقه ای گفتگو خواهند کرد.

دفتر مطبوعاتی کرملین هم اعلام کرد که پوتین در جریان سفر خود به پکن با «لی چیانگ» نخست وزیر چین هم برای گفتگو درباره همکاری ها در زمینه های اقتصادی و بشردوستانه دیدار خواهد کرد.

این بیانیه افزود: سران دو کشور در مورد طیف گسترده ای از موضوعات ازجمله مشارکت همه جانبه و همکاری راهبردی بحث خواهند کرد و مسیر های اصلی برای توسعه بیشتر همکاری عملی بین روسیه و چین را مشخص خواهند کرد.

این اولین سفر خارجی پوتین پس از پیروزی مجدد وی در انتخابات ریاست جمهوری است که اواخر اسفندماه سال گذشته برگزار شد.

طی دو سال گذشته، غرب با نگرانی شدید روابط رو به رشد چین و روسیه را زیر نظر دارد؛ چراکه مسکو و پکن در حوزه های دفاعی و تجاری به یکدیگر نزدیک شده اند و به دنبال گسترش تاثیرگذاری در عرصه بین المللی هستند.

چند روز قبل از شروع جنگ اوکراین، پکن و مسکو از آغاز یک شراکت «بدون محدودیت» خبر دادند و حتی در شرایطی که اکثر کشور های غربی روابط با مسکو را قطع کردند، آنها روابط دوجانبه را گسترش داده اند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پوتین به چین می رود – خبرگزاری بهار جاودانه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پوتین به چین می رود – خبرگزاری بهار جاودانه"، کلیک کنید.