کالاهای شرکت بهره برداری مترو شناسنامه دار می شوند – خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان

کالاهای شرکت بهره برداری مترو شناسنامه دار می شوند - خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری بهار جاودانه، رضا حشمتی سرپرست معاونت پشتیبانی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه اعلام کرد: این شرکت با هدف ایجاد زبان مشترک بین اجزای مختلف زنجیره تامین کالا، فرآیند شماره گذاری و شناسنامه دار کردن کالاها مطابق با استانداردهای جهانی را آغاز کرده است.

وی تصریح کرد: شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه کاتالوگ سازی کالاها را با همکاری مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران انجام می دهد.

سرپرست معاونت پشتیبانی با اشاره به اینکه این پروژه در گام اول با مدیریت و شناسایی اطلاعات 50 هزار قلم کالا کار خود را آغاز کرده است گفت: با استفاده از ساختار GPC، بخش های مختلف شرکت اطلاعات ماهیتی و مشخصات فنی کالاها را در پایگاه های داده مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران به زبان فارسی ثبت و پس از انجام کارشناسی های لازم، ترجمه آن به دیگر زبان های زنده دنیا در اختیار شرکت قرار خواهد گرفت. همچنین با اتصال هر شناسه به یک کد، امکان ایجاد کاتالوگ الکترونیکی استاندارد فراهم می شود.

حشمتی افزود: این کار بر اساس ضرورت و تقاضای بخش های مختلف، تدوین، طرح ریزی و توسعه می یابد و رویکرد اصلی این کار ایجاد زبان مشترک بین تولید و مصرف کننده کالا و تسهیل امور بازرگانی مرتبط مبتنی بر استانداردهای بین المللی است.

وی با اشاره به اینکه در صورت مهیا شدن فضاهای بین المللی برای مبادله با سایر کشورها این شیوه شماره گذاری ها امری حیاتی و ضروری است خاطرنشان کرد: ایجاد زبان مشترک بین فروشنده و خریدار در سطح بین المللی و داخلی موجب بهبود صحت، دقت و کیفیت داده ها، تسریع در امور زنجیره تامین و پاسخگویی به نیازهای مشتریان، تسهیل گزارش گیری، انتشار و به اشتراک گذاری اطلاعات و ایجاد مکانیزم جستجوی ساده می شود.

گفتنی است، این پروژه برای اولین بار در صنعت حمل ونقل ریلی، جاده ای، هوایی و دریایی کشور توسط شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه در حال اجراست.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کالاهای شرکت بهره برداری مترو شناسنامه دار می شوند – خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کالاهای شرکت بهره برداری مترو شناسنامه دار می شوند – خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.