کاهش 20 درصدی کانون های بحرانی فرسایش بادی با اجرای برنامه هفتم توسعه

کاهش 20 درصدی کانون های بحرانی فرسایش بادی با اجرای برنامه هفتم توسعه

معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان منابع طبیعی در جلسه مدیریت جامع آبخیز گفت: در برنامه هفتم بر کنترل و کاهش 20 درصدی کانون های بحرانی فرسایش بادی به عنوان یک هدف بزرگ تاکید شده است.

به گزارش بهار جاودانه حسن وحید امروز در جلسه مدیریت جامع حوزه آبخیز اظهار کرد: با توجه به اینکه کار در عرصه های بیابانی و فرسایش بادی اقداماتی دشوار و آسیب پذیر است، لذا با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و مشارکت موثر جوامع محلی و هدف گذاری طرح کاشت یک میلیارد درخت انتظار می رود که نسبت به خنثی سازی تخریب سرزمین نقش خودمان را ایفا کنیم.

معاون رییس سازمان منابع طبیعی  از وجود 14 میلیون هکتار کانون های بحرانی خسارت زا به اراضی کشاورزی، روستاها و جاده ها خبر داد و افزود: در بخش منابع آب و بیابان زدایی، دانش بومی خوبی وجود دارد و در کنترل عوامل بیابان زایی و سیلاب باید دفتر کنترل سیل و امور بیابان اقدامات تلفیقی و مشترک انجام دهد.

معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان منابع طبیعی در ادامه استفاده از ظرفیت نهادهای بین المللی در برنامه ریزی های عملیاتی را ضروری خواند و گفت: اینها ابزارهایی هستند که درهماهنگ کردن و تدوین برنامه های منطقه ای از جمله برای مقابله با گردوغبار به کار گرفته می شوند.

وحید همچنین به ابلاغیه وزارت کشور اشاره کرد و افزود: وزارت کشور خواستار تعیین سطوح مناطق بیابانی و نقش و مشارکتی که  دهیاران می توانند در احیای مناطق بیابانی داشته باشند، شده است.

به گزارش سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری در جلسه مدیریت جامع حوزه آبخیز مدیران کل منابع طبیعی استان های البرز و قزوین گزارش هایی درباره تالاب صالحیه که مرز مشترک بین دو استان است همچنین مشکلاتی که تولید گردوغبار برخاسته از تالاب صالحیه می تواند برای استان البرز و پایتخت داشته باشد، ارایه کردند.

پایان خبر بهار جاودانه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش 20 درصدی کانون های بحرانی فرسایش بادی با اجرای برنامه هفتم توسعه" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش 20 درصدی کانون های بحرانی فرسایش بادی با اجرای برنامه هفتم توسعه"، کلیک کنید.