کدام ورزش در درمان افسردگی موثر است؟

به گزارش بهار جاودانه،تحقیق مشترک دانشگاه لیمریک ایرلند و دانشگاه ایالتی آیووا آمریکا، گامی اساسی در درک پتانسیل درمانی ورزش محسوب می شود که فراتر از فواید سلامت جسمانی آن است.

بهار جاودانه در گزارشی آورده که محققان بررسی کردند که چگونه تمرینات ورزشی مقاومتی می توانند نوعی درمان جایگزین برای اضطراب و افسردگی باشند. این شرایط سلامت روان به دلیل شیوع بالای آنها و محدودیت های گزینه های درمانی فعلی به عنوان چالش های مهم سلامت عمومی شناخته می شوند.

محققان اظهار کردند که تمرینات ورزشی مقاومتی ممکن است درمان جایگزین در دسترس برای بهبود اضطراب و افسردگی باشد و در عین حال سایر جنبه های مهم سلامتی را نیز بهبود بخشد.

فواید سلامتی تمرینات مقاومتی یا تمرینات تقویت عضلانی به خوبی ثابت شده است، با این حال، تاثیر بالقوه تمرینات مقاومتی در درمان علایم و اختلالات اضطراب و افسردگی نسبتاً مورد مطالعه قرار نگرفته است.

علاوه بر این، مکانیسم های قابل قبول روان شناختی که به ما کمک می کنند بهتر درک کنیم که چگونه و چرا تمرین مقاومتی ممکن است این نتایج سلامت روان را بهبود بخشد، به خوبی درک نشده اند.

نشان داده شده است که تمرینات مقاومتی فواید سلامتی بی شماری فراتر از رشد عضلات از جمله بهبود تراکم استخوان، افزایش متابولیسم، کاهش خطر بیماری های مزمن مانند دیابت و بیماری های قلبی، بهبود تعادل و هماهنگی و افزایش سلامت روان دارد.

نتایج این تحقیق در مجله Trends in Molecular Medicine منتشر شده است.

47217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کدام ورزش در درمان افسردگی موثر است؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کدام ورزش در درمان افسردگی موثر است؟"، کلیک کنید.