کلاهبردار اینترنتی در شاهرود دستگیر شد – خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان

کلاهبردار اینترنتی در شاهرود دستگیر شد - خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار بهار جاودانه، سرهنگ علیرضا شایینی بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه اجتماع طرح نور شهرک همت از دستگیری کلاهبردار اینترنتی در شاهرود خبر داد و ابراز کرد: در پی وصول شکایت یکی از شهروندان نسبت به خالی شدن حساب بانکی از طریق کلیک بر روی لینکی در فضای مجازی، این موضوع مورد پیگیری پلیس فتای شاهرود قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این شهروند پیامی با موضوع خرید اینترنتی در یکی از شبکه های اجتماعی دریافت کرده و با کلیک بر روی آن متاسفانه مال خود را باخته بود، افزود: شخص کلاهبردار با استفاده از اطلاعات بانکی فرد توانسته بود یک میلیارد ریال خرید اینترنتی انجام شود.

فرمانده انتظامی شاهرود بیان کرد: بعد از تحقیقات تخصصی پلیس فتا موضوع دستگیری و شناسایی فرد مظنون در دستور کار قرار گرفت و مبلغ سرقت شده یک میلیارد ریالی، در یک ساعت به حساب شخص مال باخته بازگشت.

شایینی با بیان اینکه این فرد در نهایت دستگیر و برای رسیدگی به جرایم به دادسرا ارجاع شد، افزود: مجرمان با راه اندازی سایت جعلی و ارسال پیامک اقدام به فریب مردم می کنند لذا مردم باید کمال مراقبت را به خصوص در فضای مجازی داشته باشند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کلاهبردار اینترنتی در شاهرود دستگیر شد – خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کلاهبردار اینترنتی در شاهرود دستگیر شد – خبرگزاری بهار جاودانه | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.