کمک 240 میلیونی خیّر اسدآبادی برای آزادی یک زندانی مالی

بهار جاودانه/همدان رییس دادگستری شهرستان اسدآباد از کمک 240 میلیون تومانی یک خیّر اسدآبادی برای آزادی یک زندانی محکوم مالی این شهرستان خبر داد.

احمد کاظمی در گفت وگو با بهار جاودانه، اظهار کرد: این زندانی با کمک این خیّر نیک اندیش که تمایلی به ذکر نام خود ندارد، پس از 11 سال روز دوشنبه هفته جاری از زندان آزاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه این زندانی اهل اسدآباد که پرونده آن مربوط به دادگستری و دادسرای همدان بود، به تازگی به بنده معرفی شد، ادامه داد: محکوم این پرونده در زندان بوده و حبس وی به اتمام رسیده و در حال حاضر به علت عدم توانایی در پرداخت محکومیت مالی خود به مبلغ 250 میلیون تومان همچنان در زندان به سر می برد که با معرفی این زندانی توسط مدیر یکی از پیج های اینستاگرامی شهرستان به بنده، خانواده این محکوم زندانی را به دفتر خود دعوت و آنها را به یکی از خیّرین نیک اندیش معرفی کردیم.

کاظمی گفت: این خیّر عزیز پرداخت 240 میلیون تومان از دیه این محکوم زندانی را تقبل کرده ضمن اینکه مبلغ 10 میلیون تومان از مابقی دیه این فرد نیز توسط این پیچ اینستاگرامی توسط مردم شهرستان اسدآباد کمک و جمع آوری شده و روز دوشنبه هفته جاری این زندانی پس از 11 سال به آغوش خانواده خود بازمی گردد.

وی با بیان اینکه در شهرستان اسدآباد خیّرین خوبی وجود دارد، گفت: بسیاری از این خیّرین خودشان به ما مراجعه می کنند و می خواهند مواردی را که ما تشخیص می دهیم توانایی پرداخت محکومیت مالی خود را ندارند، معرفی کنیم تا به این محکومان به منظور آزادی، کمک مالی کنند.

رییس دادگستری شهرستان اسدآباد یادآور شد: از ابتدای سال تاکنون با استفاده از ظرفیت خوب خیّرین شهرستان بیش از 10 پرونده محکوم مالی که استطاعت پرداخت محکومیت مالی خود را نداشتند، در شهرستان مختومه شده است. هفته گذشته نیز یک پرونده محکوم مالی توسط کمک خیّرین مختومه و فرد موردنظر از زندان آزاد شد.

وی اضافه کرد: در روز میلاد فاطمه زهرا (س) نیز یک خیّر اسدآبادی 40 میلیون تومان برای آزادی یک زندانی خانم محکوم مالی نذر کرده بود که معرفی چنین پرونده ای را از ما درخواست داشت و به تبع ما نیز این زندانی را به وی معرفی کردیم و این بانوی زندانی از بند زندان رها شد.

کاظمی همچنین تصریح کرد: در یک مورد از پرونده ها موضوع پرونده مطالبه مهریه بود که فرد مورد نظر توان مالی پرداخت سکه های تعیین شده را نداشت و با پیگیری لازم بخشی از سکه ها را همسر این آقا گذشت کرد و رضایت خانم جلب شد و بخش دیگر آن را نیز به یک خیّر معرفی کردیم و این موضوع حل شد و خوشبختانه اجازه ندادیم فرد موردنظر به خاطر مهریه به زندان معرفی شود.

وی ادامه داد: خیّرین شهرستان اسدآباد در بخشش قصاص نیز فعالیت خیلی خوبی داشته اند و افرادی را که محکوم به قصاص بودند، مصلحین ما ورود پیدا کرده و با خانواده مقتول صحبت و رضایت خانواده مقتول را جلب کردند.

رییس دادگستری شهرستان اسدآباد مطرح کرد: این رضایت یا با دریافت مبلغی پول بوده که بخشی از آن توسط خیّرین و بخشی دیگر توسط خانواده محکوم تهیه و تامین شده و فرد از قصاص رهایی یافته است. در برخی دیگر از موارد نیز در قالب پویش های مختلف به ویژه پویشی که معاونت توسعه حل اختلاف استان در ایام اربعین و محرم به نام پویش «به عشق امام حسین(ع) می بخشم» راه اندازی کرده بود، موفق به کسب رضایت از خانواده مقتول و رهایی محکوم از قصاص شدیم.

وی با اشاره به موارد بخشش قصاص در شهرستان اسدآباد از ابتدای امسال تاکنون تصریح کرد: در این رابطه از ابتدای سال تاکنون چهار فقره قتل را از طریق مصلحین و کمکی که خیّرین داشتند، به صورت پرداخت پول و یا تنها به عشق امام حسین(ع) خانواده مقتول بدون دریافت هزینه و مبلغی اعلام رضایت کردند و موفق به رهایی محکوم از قصاص شدیم.

کاظمی در پایان بیان کرد: علاوه بر این، موارد متعددی ضرب و جرح های عمدی داریم که در این رابطه نیز مصلحین ورود پیدا کرده و پرونده ها به صلح و سازش ختم شده اند، البته در این رابطه بحث جنبه های عمومی آن نیز وجود دارد اما وقتی اعلام رضایت از طرف شکات صورت می گیرد، در بخش جنبه عمومی قضات مجوز قانونی دارند که تخفیفات قانونی را برای بحث جنبه عمومی درنظر بگیرند.

پایان خبر بهار جاودانه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کمک 240 میلیونی خیّر اسدآبادی برای آزادی یک زندانی مالی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کمک 240 میلیونی خیّر اسدآبادی برای آزادی یک زندانی مالی"، کلیک کنید.