کنعانی: ساز و کارهای لازم برای گشایش سفارت مجازی ایران در فلسطین انجام شده است

کنعانی: ساز و کارهای لازم برای گشایش سفارت مجازی ایران در فلسطین انجام شده است

نشست خبری سخنگوی وزارت خارجه بعد از ظهر امروز (دوشنبه) در محل نمایشگاه کتاب برگزار شد.

به گزارش بهار جاودانه، ناصر کنعانی در ابتدای نشست از دست اندرکاران برگزاری سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تقدیر کرد و گفت: برگزاری این نمایشگاه یک رخداد بزرگ علمی و فرهنگی  است.

وی همچنین فرارسیدن دهه کرامت را گرامی داشت.

کنعانی در بخشی از سخنان خود با بیان این که بیش از هفت ماه از جنایت جنگی رژیم صهیونسیتی علیه مردم غزه می گذرد، گفت: ما در راستای دفاع از فلسطین اقدامات مختلفی در ساحت های  متفاوت انجام دادیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که یکی از بندهای قانون مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی که در سال 1399 در مجلس شورای اسلامی تصویب شد، افتتاح سفارتخانه مجازی ایران در فلسطین است. وزارت خارجه تاکنون در این ارتباط چه اقدامی انجام داده است؟ گفت:  همان طور که اشاره کردید یکی از مفاد این قانون بحث مربوط به گشایش سفارت مجازی فلسطین بود. در ارتباط با این موضوع بررسی های سیاسی حقوقی و فنی انجام شده است و نظر مشورتی سفارت فلسطین در ایران و همچنین گروه های فلسطینی در تهران اخذ شده است و در نتیجه مشورت های انجام شده ساز و کارهای لازم برای گشایش سفارت مجازی در سامانه داخلی وزارت خارجه یا همان صفحه خانگی وزارت خارجه به عنوان مرحله آزمایشی انجام شده است تا بتوانیم نارسایی های فنی و ساز و کارهای اجرایی را با ابعاد بیشتری درک کنیم و بتوانیم گام بعدی را برداریم.

کنعانی افزود: در این ارتباط نیازمند نظر مشورتی تفصیلی مراجع ذی ربط در مورد نحوه فعالیت این سفارتخانه هستیم تا بتوانیم گام های بعدی اجرایی را برداریم و به سمت اجرایی شدن این مصوبه برویم.

این خبر تکمیل می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کنعانی: ساز و کارهای لازم برای گشایش سفارت مجازی ایران در فلسطین انجام شده است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کنعانی: ساز و کارهای لازم برای گشایش سفارت مجازی ایران در فلسطین انجام شده است"، کلیک کنید.